Nysa

Środa   19 Wrzesień 2018   16:27:57

START Aktualności 2010 30 Półmaraton w Berlinie

Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  28 Luty 2012,  15:54 Odsłon: 2642 Drukuj

28 marca 2010 r. w Berlinie odbył się 30 Półmaraton Berliński. Reprezentacja 5 zawodników z Nysy musiała pokonać dystans 21 km i 97,5 m. Na starcie półmaratonu stanęło 23.799 biegaczy z 94 krajów. Niestety nie wszyscy ukończyli ten wyścig, do mety dotarło 19.668 zawodników, jeden z niemieckich zawodników na 500 m do mety upadł i mimo natychmiastowej pomocy medycznej zmarł. Zawodnicy na trasie musieli się uporać z wiatrem, podającą mżawką i temepereaturą około 12 stopni Celcjusza. Dopiero po 40 minutach od startu na niebie pojawiło się słońce i uczestnicy kończyli dystans w sprzyjających warunkach. Zawodnicy reprezentujący grupę biegową Nysa Biega ukończyli półmaraton, osiągając zadowalające wyniki. Najszybciej na mecie z naszych biegaczy pojawił się Tomasz Kołodziej ustanawiając nowy rekord życiowy 1 godz. 22 minuty 54 sek., który ostatecznie w stawce ponad 19 tysięcy biegaczy zajął wysokie 283 miejsce. Kolejni zawodnicy osiągneli następujące rezultaty:

Paweł Droździk - 1:29,25 - 803 miejsce,

Jacek Makowski - 1:37,54 - 2120 miejsce

Ryszard Tasarek - 1:42,44 - 3267 miejsce

Jarosław Klecza - 1:47,17 - 4625 miejsce - debiutant na tym dystansie!!!