6 BIEG Z OKAZJI ROCZNICY URODZIN JANA PAWŁA II - 15 KM

 Autor: Tomasz Kołodziej Czwartek,  27 Październik 2011,  16:40 Odsłon: 2847
6 BIEG Z OKAZJI ROCZNICY URODZIN JANA PAWŁA II - 15 KM

22 maja br. spora ekipa biegaczy z Nysy wystatowała w biegach z okazji ROCZNICY URODZIN JANA PAWŁA II. Na stadionie w Skotnikach odbywały się biegi dla dzieci i młodzieży. Nasi młodzi biegacze bardzo dobrze zaprezentowali Nysę wygrywając większość konkurencji. Młodzi zawodnicy zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami, które wręczał im Ojciec Leon Knabit znany z telewizyjnego programu dla dzieci "Ziarno".

Po biegach młodzieżowych o godzinie 16.00 nastąpił start do biegu głównego na dystansie 15 km.

Bieg główny ruszył z wyjątkowego miejsca - klasztoru Ojców Kamedułów na Bielanach. Trasa biegu była bardzo malownicza i urozmaicona sporymi podbiegami, które w pięknej słonecznej pogodzie wydawały się naprawdę spore.

Ciekawym punktem na trasie było opactwo Ojców Benedyktynów w Tyńcu, do którego biegnący zawodnicy musieli wspinać się na sporym podbiegu. Wszyscy biegacze z Nysy szczęśliwie ukończyli bieg na mecie w Skotnikach.

Wiele osób statujących tego dnia nie kończyło rywalizacji, powodem oprócz trudnej trasy były warunki pogodowe. Słoneczna pogoda skutecznie eliminowała biegaczy na trasie biegu.

Grupa biegowa Nysa Biega była reprezentowana przez: Darię Dziedzińską, Ryszarda Tasarka, Jarosława Kleczę oraz Tomasza Kołodzieja.

Nysa Biega

Data druku: Czwartek,  13 Grudzień 2018 r.  04:33:19