Bieg Śniadaniowy - Międzyzdroje - 2010

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Piątek   27 Listopad 2020   18:48:08

 START Aktualności 2010 Bieg Śniadaniowy - Międzyzdroje - 2010

Bieg Śniadaniowy - Międzyzdroje - 2010

 Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  28 Luty 2012,  16:12 Odsłon: 4210 Drukuj 
Bieg Śniadaniowy - Międzyzdroje - 2010

Biegi Śniadaniowe to cykl rekreacyjnych biegów organizowanych od 2003 roku w nadmorskich kurortach w okresie wakacyjnym, które gwarantują znakomitą zabawę, dobrą muzykę i wiele dodatkowych atrakcji. Pod hasłem "Najpierw bieganie, później śniadanie" promowany jest zdrowy tryb życia. W biegach uczestniczą gwiazdy sportu, telewizji, muzyki oraz polityki. Tempo biegu jest rekreacyjne, tak, aby każdy mógł go ukończyć. Przed biegaczami jedzie samochód (Hummer) z profesjonalnym systemem nagłośnieniowym i energetycznym prowadzącym, który zabawia uczestników biegu. Na mecie każda z biegnących osób otrzymuje "pakiet śniadaniowy" -wartościowe śniadanie sportowca, które dodaje energii na cały dzień. W tym roku finał Biegów Śniadaniowych odbył 17 sierpnia w Międzyzdrojach.

Start tradycyjnie już zorganizowano na Alei Gwiazd. Przy aplauzie przeszło tysiąca biegaczy powitano biegnących z nami VIP-ów. Byli wśród nich m. in.:

Bogusław Mamiński - pomysłodawca Biegów Śniadaniowych, wicemistrz świata w biegu na 3 km z przeszkodami,

Jacek Wszoła - jeden z najsłynniejszych polskich skoczków wzwyż, dwukrotny (złoty i srebrny) medalista olimpijski,

Krzysztof Kosedowski - brązowy medalista olimpijski w boksie w wadze piórkowej

Antoni Niemczak - najsłynniejszy polski maratończyk, przez wiele lat posiadacz najlepszego w Polsce wyniku w maratonie,

Marcin Urbaś - rekordzista Polski w biegu na 200 metrów,

Zdzisław Hoffmann - mistrz świata w trójskoku, aktualny rekordzista Polski w tej dyscyplinie, oraz...Ryszard Tasarek - znany przedstawiciel grupy biegowej NYSA BIEGA. Rozgrzewkę do biegu, w rytm energetycznej muzyki, poprowadził Marcin Urbaś. Trasa biegu prowadziła ulicami Międzyzdrojów. Jak podczas każdego z 9 poprzednich biegów, tempo było rekreacyjne, a atmosfera doskonała. Radość i optymizm, które niósł ze sobą biegnący tłum, udzielał się spotykanym po drodze kibicom. Stawka biegaczy była naprawdę różnorodna. Biegło mnóstwo wczasowiczów, dla których nierzadko była to pierwsza przygoda z bieganiem. Było także sporo trenującej młodzieży, która wraz z opiekunami przyjechała do Międzyzdrojów na obozy sportowe. Wielu spotykanych po drodze kibiców dołączało do nas, dzięki czemu na metę dotarła znacznie większa grupa niż pojawiła się na starcie.

Meta usytuowana była przy stadionie lekkoatletycznym, na którym już kilka godzin później rozpoczęły się zmagania lekkoatletów. Najpierw popołudniu odbyły się zawody dla młodzieży, a wieczorem mityng im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego.

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

Bieg Śniadaniowy - Międzyzdroje - 2010

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega