Biegi Zajączkowskie im. Św. Floriana.

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Środa   21 Październik 2020   22:39:52

 START Aktualności 2010 Biegi Zajączkowskie im. Św. Floriana.

Biegi Zajączkowskie im. Św. Floriana.

 Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  28 Luty 2012,  16:15 Odsłon: 3968 Drukuj 
Biegi Zajączkowskie im. Św. Floriana.

5. września odbyły się po raz piąty Jubileuszowe Biegi Zajączkowskie im. Św. Floriana. NYSA BIEGA tradycyjnie już zagościła kolejny raz na biegu w miejscowości Zajączki Drugie. Tym razem przełajowa trasa została wydłużona z 9,3km do 10,3km. W tym roku wielu zawodników zaskoczyła międzynarodowa obsada biegaczy, a mianowicie na starcie stanęli zawodnicy z Ukrainy oraz Białorusi. Stawkę biegu podnosili znani już w kraju z wyników, mocni zawodnicy, min. - wracający po kontuzji Marcin Błaźiński (Mistrz Polski w Biegach Przełajowych, 2009), Daniel Woch (8. zawodnik Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2010),Piotr Magiera ( półmaraton 1.12:05) oraz ambasador NYSA BIEGA - Paweł Matner

Na linii startu do biegu stanęło 64. zawodników, w wieku od 16- do 75 lat !!! Nasz zawodnik po ciężkiej gonitwie za zawodnikami z zagranicy, uplasował się na 8. pozycji open, uzyskując zadowalający czas 34:55. Ów rezultat zapewnił Pawłowi, pechowe dla sportowców, 4. miejsce w obszernej kategorii wiekowej 16-29lat.

Zajączkowskie biegi jak widać cieszą się co raz większą popularnością, pozyskując co raz to nowe rzesze sponsorów i fanów. Trzeba również przyznać, że znakomicie spisali się kucharze, którzy zapewnili ciepły posiłek wszystkim biegaczom, który można było spokojnie zjeść na strażackiej stołówce.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Leon

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

Biegi Zajączkowskie im. Św. Floriana.

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega