Nysa

Wtorek   13 Listopad 2018   23:02:47

START Aktualności 2010 Biegi Zajączkowskie im. Św. Floriana.

Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  28 Luty 2012,  16:15 Odsłon: 2586 Drukuj

5. września odbyły się po raz piąty Jubileuszowe Biegi Zajączkowskie im. Św. Floriana. NYSA BIEGA tradycyjnie już zagościła kolejny raz na biegu w miejscowości Zajączki Drugie. Tym razem przełajowa trasa została wydłużona z 9,3km do 10,3km. W tym roku wielu zawodników zaskoczyła międzynarodowa obsada biegaczy, a mianowicie na starcie stanęli zawodnicy z Ukrainy oraz Białorusi. Stawkę biegu podnosili znani już w kraju z wyników, mocni zawodnicy, min. - wracający po kontuzji Marcin Błaźiński (Mistrz Polski w Biegach Przełajowych, 2009), Daniel Woch (8. zawodnik Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2010),Piotr Magiera ( półmaraton 1.12:05) oraz ambasador NYSA BIEGA - Paweł Matner

Na linii startu do biegu stanęło 64. zawodników, w wieku od 16- do 75 lat !!! Nasz zawodnik po ciężkiej gonitwie za zawodnikami z zagranicy, uplasował się na 8. pozycji open, uzyskując zadowalający czas 34:55. Ów rezultat zapewnił Pawłowi, pechowe dla sportowców, 4. miejsce w obszernej kategorii wiekowej 16-29lat.

Zajączkowskie biegi jak widać cieszą się co raz większą popularnością, pozyskując co raz to nowe rzesze sponsorów i fanów. Trzeba również przyznać, że znakomicie spisali się kucharze, którzy zapewnili ciepły posiłek wszystkim biegaczom, który można było spokojnie zjeść na strażackiej stołówce.