II Bieg Przyjaźni - XVII Bieg Służb Mundurowych - ...

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Środa   21 Październik 2020   18:43:48

 START Aktualności 2019 II Bieg Przyjaźni - XVII Bieg Służb Mundurowych - Głuchołazy - 14.09.2019 r.

II Bieg Przyjaźni - XVII Bieg Służb Mundurowych - Głuchołazy - 14.09.2019 r.

 Autor: Ryszard Tasarek Czwartek,  19 Wrzesień 2019,  08:28 Odsłon: 429 Drukuj 
II Bieg Przyjaźni - XVII Bieg Służb Mundurowych - ...

W Biegu Służb Mundurowych w Głuchołazach miałem okazję wystartować w 2009 roku - wówczas był to bieg na dystansie 10 km, na co składały się 4 pętle po 2,5 km (start na alei Jana Pawła II, dobieg do ulicy Parkowej i podbieg w kierunku stawu leśnego, gdzie po nawrocie zbiegaliśmy do miejsca startu). Impreza o frekwencji sto kilkadziesiąt osób, nie wywarła na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia. Z tych względów, a także kolizji terminowych z innymi ciekawymi imprezami biegowymi, w latach następnych nie brałem pod uwagę udziału w tym biegu. Od ubiegłego roku zmianie uległa trasa. Obecnie start (i meta) znajduje się też na alei Jana Pawła II, a trasa wiedzie ulicami Parkową, Lompy, następnie drogą nr 411 przez granicę polsko-czeską do Zlanych Hor, tu nawrót pod Urzędem Miejskim i powrót tą samą trasą do mety. Oficjalny dystans to 12 km (mój gps pokazał 12,2 km). Trasa mocno pofałdowana, pagórkowata, ale bardzo atrakcyjna widokowo. Właśnie zmiana trasy była tym czynnikiem, który spowodował, że zainteresowałem się udziałem.

Pod względem organizacyjnym prawie bez większych zmian - jest to impreza kameralna (z limitem 250 uczestników biegu głównego) o piknikowym charakterze. Małym minusem jest brak zaplecza (szatnie, natryski, depozyt). Do pozytywów zaliczam: dobrą atmosferę, ciekawą spikerkę, liczne biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach (tu frekwencja około 230 uczestników), okolicznościowe koszulki techniczne, odpowiednią ilość punktów nawadniania na trasie, smaczny posiłek po biegu, sporo nagród dla najlepszych w kategoriach służb mundurowych (nagradzano również najlepszych niemundurowych).

Dobra pogoda dla biegaczy - co prawda słonecznie, ale temperatura nie przekraczała 20 stopni, a wiaterek na otwartych przestrzeniach niedokuczliwy.

Frekwencja sporo niższa niż w 2018 roku - 126 osób, w tym 27 kobiet.

Bieg w kategorii open, a także służb mundurowych, wygrał Szymon Dorożyński z Opola z czasem 41:45, wśród kobiet Anna Ficner (Złotoryja), która uzyskała czas 47:22.

W dość ładnych okolicznościach przyrody i pogody udało się mi uzyskać następujący rezultat:

Ryszard Tasarek - czas 56:46 - miejsce open 42/126 - plus nagroda rzeczowa dla uczestnika o... "największym przebiegu...";)

Podsumowując - blisko, kameralnie, bardzo ciekawa, atrakcyjna widokowo, choć wymagająca trasa, niedrogo (opłata startowa 30 zł) - mnie tam jeszcze spotkacie...

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

II Bieg Przyjaźni - XVII Bieg Służb Mundurowych - Głuchołazy - 14.09.2019 r.

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega