IV Bieg Herbowy - Dębowa

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Sobota   24 Październik 2020   11:05:29

 START Aktualności 2011 IV Bieg Herbowy - Dębowa

IV Bieg Herbowy - Dębowa

 Autor: Magdalena Droździk Czwartek,  27 Październik 2011,  16:32 Odsłon: 4969 Drukuj 
IV Bieg Herbowy - Dębowa

W ramach polsko-czeskiego festiwalu sportowo-artystycznego z okazji 10-lecia partnerstwa Reńska Wies - Andelska Hora w dniu 09 lipca br. na ośrodku wypoczynkowym Hula-Gula w Dębowej k/K-Koźla odbył się szereg imprez sportowych w tym m.in. IV Bieg Herbowy.

Na imprezę tę udały się dwa puste (puste - jest tutaj słowem kluczowym) wozy z członkami naszej grupy w składzie Tomasz Kołodziej, Emila Dudek oraz MagdaLENA i Paweł Droździk.

Po przybyciu na miejsce zaskoczyła nas masa tłumów. Jak się okazało oprócz biegu organizatorzy przygotowali też m.in. marsz Nordic Walking na dystansie 4km. Widok ekipy z Nysy zmroził krew w żyłach wszystkich chodziarzy. Ulgę odczuli dopiero wtedy, gdy dowiedzieli się, iż nasz chodziarski talent w osobie Kufla przedłożył start w tym marszu na udział w biegu na dystansie 8km. Jednakże prawdziwy miód na serca wszystkich nordikowców polał spiker prowadzący tę imprezę, który doniosłym głosem niczym na gali bokserskiej w nowojorskiej Madison Square Garden zapowiedział, iż wschodząca gwiazda polskiego NW, nieoszlifowany diament tej dyscypliny reprezentant Nysa Biega JACK "MAKU SZCZUDŁA" MAKOWSKYYYYYYYYYYYYYYY nie wystartuje w ogóle w Dębowej. Po takim rozluźniającym atmosferze komunikacie biegacze i kijkarze spokojnie przystąpili do swoich rozgrzewek.

Bieg jak bieg. Odbył się. Z naszej ekipy najszybszy był jak zwykle nasz Naczelny Wódz - Tomasz Kołodziej. Następna była MagdaLENA Droździk z czasem 00:31:38h, która na metę wbiegła w asyście swojego osobistego menagera Pawła D. Wynik ten zapewnił dla LENY 3 lokatę w kategorii K 16-35. Tuż za nimi na mecie zameldowała się Emilia Dudek, która pierwszy raz pobiegła w czerwoniutkiej koszulce NysaBiega.

Po biegu w oczekiwaniu na dekoracje prym wiódł kolega Paweł, który młócił niczym kombajn zboże krupnioki opiekane w kapuście kiszonej i grillowane kiełbaski przy akompaniamencie psss psss :))

Ps. Do Henia, Maka, Rysia i pozostałych - ŻAŁUJCIE !!!!!!!! Nie wiecie co straciliście :))

A tak na poważnie, to należy wspomnieć o sukcesach naszych młodych następców. Podopieczne Jacka Ryszewskiego znokautowały swoje rywalki w biegach dla dzieci. Dziewczyny rywalizowały na dystansie 400 metrów. Bieg zakończył się sukcesem naszych reprezentantek. I miejsce zajęła Sara Tkaczuk ( 1999 ) wyprzedzając Izę Żelazną ( 1998 ). IV miejsce wywalczyła Ewa Wróblewska a V przybiegła Marlena Szczepańska ( 2000 ). Wszystkie dziewczyny są związane z klubem MUKS "Gim2" Nysa oraz akcją Nysa Biega.

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

IV Bieg Herbowy - Dębowa

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega