IX Bieg Namysłowian - 2.09.2012

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Piątek   27 Listopad 2020   06:19:07

 START Aktualności 2012 IX Bieg Namysłowian - 2.09.2012

IX Bieg Namysłowian - 2.09.2012

 Autor: Tomasz Kołodziej Czwartek,  06 Wrzesień 2012,  11:08 Odsłon: 4996 Drukuj 
IX Bieg Namysłowian - 2.09.2012

W słoneczną niedzielę nieliczna (ale statystycznie silna) reprezentacja klubu Nysa Biega, wybrała się na podbój północnych terenów województwa opolskiego. W blisko dwustuosobowym towarzystwie przebyliśmy biegową podróż, poznając asfaltowe i brukiem wykładane ulice Namysłowa oraz okoliczne "międzypolne" dróżki szutrowe.

Jechaliśmy z nieco różnymi celami - Paweł szlifował formę na kolejne poważne zawody w jego karierze, ja -po raz drugi chciałam odpokutować niesystematyczność w przygotowaniu do... poważniejszych zawodów. I co? Paweł Matner vel Leon, rozejrzawszy się po twarzach przybyłych zawodników i analizując szybko ich wyczyny, tylko uśmiechnął się delikatnie. I zaczął. Pierwsze 6-7 km dawał kolegom nadzieję na wygraną, bo biegli razem. Potem, na szutrówce, wcisnął przycisk "turbo", a rywale poczuli tylko smak spalin. Prowadzenia nie oddał do mety.

U mnie trochę inaczej. Porwana przez falę, pierwszą "piątkę" machnęłam w tempie dla mnie zabójczym - równe 5min/km. Na lekkich podbiegach moc siadała, zmęczenie pukało się w głowę (po co Ci to było???), ale co chciałam, wybiegałam. 1 km przed metą wyprzedziłam zawodniczkę, z którą bezpośrednio nigdy nie wygrałam. O własnych siłach wbiegłam na metę umiejscowioną na stadionie LA, świadoma odebrałam medal i butelkę wody. Zdążyłam zatrzymać stoper i uśmiechnąć się radośnie - mam swój rekord tego sezonu na 10km z haczykiem, ha ha!

Nasze osiągnięcia:

Paweł -czas 00:32:13 1/167 M- normalne, że pierwszy w OPEN, normalne, że nagroda (krzesło do biurka, szykowne, na kółkach), normalne, że kolejny puchar do kolekcji.

Emilia - czas 00:51:54 10/26 K- normalne, że szczęśliwa, niecodzienne, że II m. w K40 i ładna torebka w nagrodę.

Inne wyniki - www.nkbzryw.pl/index_bieg.htm

Nooo, i jak tu można było nie skosztować namysłowskiego "złota"...

P.S. W artykule umieszczono fotki niekoniecznie za zgodą wszystkich przedstawionych postaci ... :D Sandra, dziękujemy za transport. Oby częściej z nami

Dowcip przedstartowy:

Jakiś Gość Pełen Entuzjazmu - do Pawła: - Biegniemy razem? A na ile biegniesz?

Paweł - do Jakiegoś Gościa Pełnego Entuzjazmu - Na 31 z groszami.

Jakiś Gość Bez Entuzjazmu - do Pawła: - Oh, sorry!

edu


Bieg Namysłowian przez ohlaszeny

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

IX Bieg Namysłowian - 2.09.2012

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega