Nysa

Niedziela   25 Sierpień 2019   03:30:29

START Aktualności 2019 KMP- Cracovia Maraton-krok 1

Autor: Jarosław Klecza Niedziela,  26 Maj 2019,  20:40 Odsłon: 406 Drukuj

Nasze rodzinne bieganie w Krakowie rozpoczęła Karolina. Wystartowała w 14 Mini Cracovia Maraton na dystansie 4,2 km . Prawo startu mieli zawodnicy od 13 roku wzwyż. Bieg ukończyło 633 zawodników. Wygrał Kenijczyk Hillary Kiptum Malyo z czasem 12,02.

1.Karolina Klecza - Nysa Biega - 20,38- open 206 kat. K13- 6 miejsce

Wieczorem Ola i Agnieszka wystartowały w VI Biegu Nocnym na dystansie 10 km. Start i metę usytuowano na Rynku Głównym w Krakowie. Impreza z wielkim rozmachem. Muzyka, lasery, oświetlenie, pakiety startowe- wszystko na najwyższym poziomie. W Biegu Nocnym wystartowało 3981 biegaczy. Wygrał Polak Arkadiusz Gardzielewski ustanawiając rekord trasy z czasem 29,45. Za nim finiszowało dwóch Kenijczyków, którzy kilka godzin wcześniej wygrali Mini Maraton. Na 6 miejscu nasz kolega z Nysy Paweł Matner.

2. Agnieszka Klecza - Nysa Biega - 1.02,57 - open 2935

3. Aleksandra Klecza - Nysa Biega - 1.03,02 - open 2945

Dzień później czas na 18 Cracovia Maraton. Oczywiście mały (duży) stres i 5302 biegaczy. Pogoda paskudna. Przez całą trasę towarzyszył nam deszcz i wiatr. Trasa trudna, dużo podbiegów, śliska kostka oraz rozległe kałuże na trasie. Ale nie ma co narzekać. Po ukończeniu maratonu niesamowita satysfakcja, nie do opisania. Oczywiście mogło być lepiej, ale.....

4. Jarosław Klecza - Nysa Biega - 4.21,53 - open 3706

Ps. Polecam całą imprezę. Widać było, że cały Kraków ogarnęła gorączka biegania. A mój następny 2-krok to Maraton we Wrocławiu.