Reńska Wieś

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Czwartek   22 Październik 2020   14:25:47

 START Aktualności 2010 Reńska Wieś

Reńska Wieś

 Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  28 Luty 2012,  16:07 Odsłon: 4293 Drukuj 
Reńska Wieś

Po raz kolejny ekipa NYSA BIEGA udowodniła, że upał im nie straszny. W minioną sobotę zmierzyli się z dystansem 8km i własnymi słabościami. Niczym kenijscy biegacze ścigali się w szczerym słońcu na trasie w miejscowości Reńska Wieś. Takich śmiałków i zapalonych biegaczy było więcej, na starcie biegu stanęło grono biegaczy liczące 135 zawodników w różnym przedziale wiekowym.

Przed biegiem dało się słyszeć narzekania na niesprzyjające warunki pogodowe, aczkolwiek w oczach wielu zawodników można było zauważyć iskrę wojownika, który zamierza walczyć nie tylko z upałem, zmęczeniem i bólem, lecz również z własną "głową". Co udało się wielu, którzy zapewne utożsamiają się z mottem " Gdy ręce i nogi nie mogą , biegam głową".

Start biegu rozpoczął się parę minut po godzinie 11. Zaraz po starcie uformowały się grupki zawodników prowadzących jak i również tych, którzy gonili. Na czele stawki znalazł się nasz zawodnik- Paweł Matner. Paweł przybiegł na metę na 2 pozycji, tym samym wygrywając swoją kategorię wiekową M 16 z wynikiem 28.34.

Kolejnym zawodnikiem na mecie z teamu NYSA BIEGA był Tomasz Kołodziej, który mimo zmagań z chorobą przybiegł na metę 11 , z wynikiem 31.10, co dało mu 3 miejsce na podium w kat. M 30. Następnym naszym reprezentantem na mecie okazał się Ryszard Tasarek. Pan Ryszard minął linię mety uzyskując 37 lokatę. Swym wynikiem nie odstąpił ekipie NYSA BIEGA, również uzyskując wysokie 5 miejsce w M 50 z wynikiem 35.32.

Pierwszą kobietą na mecie była nasza biegaczka - Ewelina Białkowska, plasując się na 1 miejscu open kobiet, zdecydowanie wygrała swoją kat. K16 z wynikiem 37.29.

Po biegu zawodnicy NYSA BIEGA niczym profesjonaliści udali się na "odnowę biologiczną", tj. zaczerpnąć kąpieli w pobliskim zbiorniku wodnym.

Bezpośrednio po "odnowie biologicznej" odbyła się dekoracja najlepszych, która ku zdziwieniu wielu osób przebiegała szybko i sprawnie, co również należy zaliczyć do pozytywów udanej wyprawy NYSA BIEGA. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej biegacze z Nysy pokazali, że uprawianie sportu to sama przyjemność i zdrowie.

Ze sportowym pozdrowieniem - Leon

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

Reńska Wieś

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega