Sylwestrowy Bieg Mariankowy - Nowa Wieś Głubczycka

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Sobota   28 Listopad 2020   11:58:59

 START Aktualności 2018 Sylwestrowy Bieg Mariankowy - Nowa Wieś Głubczycka

Sylwestrowy Bieg Mariankowy - Nowa Wieś Głubczycka

 Autor: Emilia Dudek Niedziela,  06 Styczeń 2019,  21:35 Odsłon: 1900 Drukuj 
Sylwestrowy Bieg Mariankowy - Nowa Wieś Głubczycka

W ostatnim dniu roku 2018 postanowiliśmy pobiegać tam, gdzie wesoło i sympatycznie. Tak wpisaliśmy w nawigację: 10 km, wesoło, naturalnie i swojsko. Wyszukiwarka zgrzytnęła, styki w komputerze zaiskrzyły, a na ekranie pojawił się uśmiech i napis: "Nowa Wieś Głubczycka. Za godzinę będziecie". W ten oto czarodziejski sposób pokierowało nas za Głubczyce do Mariusza vel Marianka i jego przesympatycznej rodziny, znajomych i przyjaciół. Po raz kolejny (policzyliśmy, że czwarty od 2012 roku) reprezentacja Nysa Biega wzięła udział w kameralnej imprezie biegowej. Oprócz dystansu 1 km dla piętnaściorga dzieciątek i 10 km przez okoliczne wioski, z kilkoma wymagającymi podbiegami, na 37 uczestników czekały na mecie uśmiechnięci asystenci z medalami i wodą, a w odnowionej remizie - bufet full wypas - kawa, herbata, grzaniec, żurek, ciasto - palce lizać! Tu warto wspomnieć, że organizatorzy - sołectwo, gmina i Stowarzyszenie Przeciw Bierności - zdecydowali się nie oskubać uczestników z resztek kasy z nadwyrężonych świętami portfeli i pobrali skromną opłatę manipulacyjną 20 zł.

W Nowej Wsi święta trwały dalej, prezenty też czekały. I tak Julce trafiły się hantle, Rysiowi ręcznik - żona będzie zadowolona, a mnie - masażer - rolka z dodatkami. O specjalny klimat zadbała orkiestra młodych mieszkańców Nowej Wsi - kolędy i pastorałki popłynęły z akordeonu, ksylofonu i fletu, a uczestnicy chętnie dołączali się do sekcji chóralnej.

Jak zwykle u Marianka - przyjaźnie, bez spiny, parcia na rekordy, bez kategorii wiekowych. Nagrody w Open to czekoladowe gwiazdki, lepsze niż jakiekolwiek pucharki. I co jeszcze? Ta powalająca gościnność i brak pośpiechu. Oczywiście wyjechaliśmy jako ostatni, a że kierowca poszkodowany sylwestrowo, to i pełna grzańca buteleczka na wieczór wskoczyła jakoś do torby😊. Tu się będzie wracać, oj, będzie...

Dla przyzwoitości trza czasy podać w kolejności na mecie:

Rysiu Tasarek - miejsce 9. - 47:51

Julka Dudek i Emilka Dudek - miejsca 33/34 - 1:06:03 - istne szaleństwo 😉, ale ile czasu na rodzinne pogaduchy!

Tym przemiłym akcentem zakończyliśmy sezon biegowy 2018, aby z rozpędu wejść w kolejny, mam nadzieję, że bezkontuzyjny. Życzymy Wam wszystkim spełnienia biegowych marzeń i celów.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
 Odsłon galerii: 6823 Obrazów: 9

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

Sylwestrowy Bieg Mariankowy - Nowa Wieś Głubczycka

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega