VI Bieg Uliczny o Puchar Starosty Powiatu Kępińskiego - Kępno ...

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Piątek   04 Grudzień 2020   14:55:15

 START Aktualności 2019 VI Bieg Uliczny o Puchar Starosty Powiatu Kępińskiego - Kępno - 1 maja 2019 roku

VI Bieg Uliczny o Puchar Starosty Powiatu Kępińskiego - Kępno - 1 maja 2019 roku

 Autor: Ryszard Tasarek Sobota,  11 Maj 2019,  20:59 Odsłon: 1186 Drukuj 
VI Bieg Uliczny o Puchar Starosty Powiatu Kępińskiego - Kępno ...

Pierwszomajowy bieg w Kępnie w 2018 roku "ujął" mnie kameralnością i atmosferą do tego stopnia, że postanowiłem zawitać tu ponownie. Wszystko miałem rozpoznane i "przetestowane", a tu same zmiany - inny organizator, inna trasa, inne zaplecze. Jak wyszło? Całkiem fajnie, zatem trochę szczegółów.

Po kilku latach dotychczasowego organizatora (Gmina Kępno i gminna spółka Projekt Kępno) zastąpił nowy czyli Starostwo Powiatowe w Kępnie, Stowarzyszenie Nasz Bezpieczny Powiat Kępiński oraz KS Leniwiec. Powitalny poczęstunek za to bez większych zmian: kawa, herbata, woda mineralna i bardzo smaczne ciasto, z czego oczywiście skorzystałem. W biurze zawodów bardzo sprawny odbiór pakietu startowego - koszulka techniczna, izotonik, chrupki, długopis, baton energetyczny, jednorazówki żelu pod prysznic i szamponu, smycz oraz... ulotka VII Biegu Nyskiego...

Tym razem bazą imprezy była sala gimnastyczna Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 (tu biuro zawodów i szatnie) i nowy szkolny kompleks sportowy z boiskami wielofunkcyjnymi ze sztuczną nawierzchnią oraz małym stadionem lekkoatletycznym z 300-metrową bieżnią z nawierzchnią tartanową.

Impreza miała charakter festynu, było dużo muzyki, pokazy sportowe, biegi dzieci, bieg rodzinny - wszystko to w sympatycznej i kameralnej atmosferze. Na mecie: okolicznościowy medal i butelka wody mineralnej, a później poczęstunek "na bogato": żurek lub grochówka z pieczywem, kiełbaska, bułki - kanapki, słodkie bułki, kawa, herbata.

Start i meta biegu na ulicy Dąbrowskiego, tuż przy LO Nr 1. Trasa typowo miejska, przeważała nawierzchnia asfaltowa, ale w centrum miasta i na Rynku - kostka kamienna. Trasa trochę pofałdowana. Dystans to 10 km na dwóch pętlach bez atestu. Pogoda: umiarkowanie ciepło - około 18 stopni, trochę wietrznie. Na trasie dwa punkty nawadniania i dwie kurtyny wodne. Frekwencja - 265 osób, w tym 69 kobiet. Dodatkowo, równocześnie, 32 osoby rywalizowały w Biegu Służb Mundurowych (nie klasyfikowani w kategoriach biegu otwartego).

Efekt mojego biegania to:

Ryszard Tasarek - open - 94/265, w kat. M65 - 2, czas 44:41.

1
2
3
4
5
6
7
 Odsłon galerii: 3511 Obrazów: 7

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

VI Bieg Uliczny o Puchar Starosty Powiatu Kępińskiego - Kępno - 1 maja 2019 roku

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega