Nysa

Sobota   22 Wrzesień 2018   12:00:11

START Aktualności 2010 VI Jurajski Półmaraton Rudawa k/ Krakowa

Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  28 Luty 2012,  16:01 Odsłon: 3055 Drukuj

VI Jurajski Półmaraton o Puchar Starosty Krakowskiego i Wójta Gminy Zabierzów odbył się 13 czerwca br. Na starcie stanęło 1235 biegaczy a wśród nich biegacze z Nysy. Trudną trasę półmaratonu 21,097 km poprowadzono przez malowniczą Jurę Krakowsko-Częstochowską z kilkoma wymagającymi podbiegami i tyloma samymi zbiegami. Nasi zawodnicy mimo trudnej trasy uzyskali bardzo dobre lokaty:

51 miejsce KOŁODZIEJ TOMASZ NYSA BIEGA 77 M30/ 20 01:24:00

381 miejsce MAKOWSKI JACEK NYSA BIEGA 91 M18/ 91 01:42:27

417 miejsce KLECZA JAROSŁAW NYSA BIEGA 68 M40/ 105 01:43:52

1104 miejsce DROŹDZIK PAWEŁ NYSA BIEGA 77 M30/ 348 02:15:36 - Kufel oczywiście biegł towarzysko umilając czas znajomym z pomorza.

W ramach rozgrywanego półmaratonu odbyły się także Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Półmaratonie .W tej klasyfikacji bardzo dobre miejsca zajęli nasi wuefiści z Gimnazjum nr 2 w Nysie. Tomasz Kołodziej zajął 5 miejsce w kategorii M35, natomiast Jarosław Klecza zajął 13 pozycję w kategorii M50.