Nysa

Środa   24 Październik 2018   05:22:16

START Aktualności 2010 VII Bieg Opolski

Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  28 Luty 2012,  16:06 Odsłon: 2522 Drukuj

Tradycyjnie (od kilku lat) w pierwszą sobotę lipca w Opolu odbywa się bieg na dystansie 10 kilometrów. W bieżącym roku była to już ósma edycja. 3 lipca, w sobotnie przedpołudnie, alejki Wyspy Bolko zapełniły się biegaczami i kibicami. Biegowi towarzyszyła nadzwyczaj upalna pogoda, co odbiło się na osiąganych czasach. Należy dodać, że zdecydowana większość trasy przebiegała po nasłonecznionych wałach przeciwpowodziowych wokół Wyspy Bolko.

Na starcie Biegu stanęło 361 biegaczy obojga płci. Do mety dotarło 350 osób. VIII Bieg Opolski wygrał Marcin Błaziński (czołowy długodystansowiec Polski) z czasem 32:57, wśród kobiet najszybsza była Wioletta Uryga (18 miejsce open) z czasem 38:29.

Tym razem grupa biegowa Nysa Biega reprezentowana była przez dwóch zawodników: Ryszarda Tasarka i Pawła Matnera. Przez około 6 kilometrów Paweł biegł na trzeciej pozycji, lecz niedyspozycja żołądkowa spowodowała, że nie mógł kontynuować biegu i zszedł z trasy. W tych trudnych warunkach pogodowych bardzo dobry występ odnotował Ryszard Tasarek, który zajął 98 miejsce z czasem 45 min. 28 sek. Był to trzeci kolejny udział kolegi Ryszarda w Biegu Opolskim. Na uwagę zasługuje postęp w osiągniętych rezultatach: obecny czas jest lepszy o 7 min. 27 sek. niż w 2008 r. oraz o 3 min. 44 sek. w stosunku do 2009 roku.

Na liście wyników odnajdujemy też innych biegaczy związanych z Nysą: Zbigniew Figura i Marcin Sanecki ukończyli bieg odpowiednio na 272 i 273 miejscu w jednakowym czasie 56 min. 37 sek.