XI Bieg Szlakiem Zwiniętych Torów - Rowy

Emil Zatopek

Nysa

Sobota   22 Wrzesień 2018   14:15:21

START Aktualności 2011 XI Bieg Szlakiem Zwiniętych Torów - Rowy

Autor: Jarosław Klecza Czwartek,  27 Październik 2011,  16:31 Odsłon: 3074 Drukuj

Udany start zaliczyli młodzi zawodnicy GRUPY NYSA BIEGA w Rowach. W biegach młodzieżowych reprezentanci naszego miasta trzykrotnie stawali na podium. W kategorii przedszkolaków I m zajęła Karolina Klecza. W roczniku 2001-2003 wśród chłopców najlepszy był Bartek Amrogowicz, a w roczniku 1998-2000 III m zdobył Mateusz Amrogowicz. W tym samym roczniku w grupie dziewcząt IX m zajęła Agnieszka Klecza, a w młodszej kategorii V miejsce zajęła Ala Amrogowicz. Wszyscy uczestnicy biegów młodzieżowych otrzymali od organizatorów słodkie upominki.

Po młodzieży na dystansie 10 mil w towarzystwie 150 biegaczy wystartował reprezentant NYSA BIEGA -niestety już senior -Jarosław Klecza.

Znając profil trasy bieg ten potraktowałem "bardzo treningowo". Wiedziałem, że jest to dużo trudniejszy bieg niż w Jarosławcu. Pierwsze 9 kilometrów prowadziło duktem leśnym oraz płytami betonowymi wśród łąk w kierunku Poddębia. Na trasie kilka "ciekawych" wzniesień. Na zakończenie tego odcinka kilkusetmetrowy trudny podbieg po piasku w stronę plaży.

W tym momencie zastanawiałem się, czy jestem w górach, czy też nad morzem :)) . Kolejny etap biegu, który poświęciłem na podziwianie uroków Naszego Bałtyku, prowadził piaszczystą plażą z powrotem do Rowów. Ponad 7 kilometrów biegu po sypkim piasku (znowu "wspaniałe uczucie" z dużym bólem nóg oraz doskonały trening siłowy).

Na zakończenie stumetrowy finisz w centrum przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności. Cel biegu osiągnięty-75 miejsce z czasem 1:22:34, ładny puchar i wielka satysfakcja. Organizatorzy przygotowali puchary tylko dla pierwszych 100 uczestników. Uważam, że jest to bardzo krzywdzące dla typowych amatorów biegania. Około 50 biegaczy po pokonaniu 16 kilometrów zostało bez upominku. Patrząc na ich miny trochę im współczułem.

W XI Biegu Szlakiem Zwiniętych Torów zwyciężył SHEGUMO Yared z czasem 0:54:04, drugi był TSETSERUKOU Ihar, a trzeci DRACZYŃSKI Adam.

I na zakończenie moja deklaracja- w tym roku już więcej nie będę biegał po piasku- nawet treningowo!!!