XX Bieg Solidarności - Wrocław

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Czwartek   22 Październik 2020   14:02:30

 START Aktualności 2010 XX Bieg Solidarności - Wrocław

XX Bieg Solidarności - Wrocław

 Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  28 Luty 2012,  16:16 Odsłon: 3999 Drukuj 
XX Bieg Solidarności - Wrocław

Kolega Ryszard Tasarek osiągnął najlepszy rezultat (wynik 00:20:45 h) z reprezentantów akcji Nysa Biega którzy uczestniczyli w jubileuszowej 20 edycji Biegu Solidarności rozegranego w dniu 11 września br. we Wrocławiu. Z uwagi na fakt, iż impreza ta odbywała się w przed dniu Maratonu Wrocławskiego pozostali przedstawiciele naszej akcji w osobach: Tomasz Kołodziej, Paweł Droździk i Jacek Makowski potraktowali ten start w kategoriach towarzysko-promocyjno-rekreacyjnych. Biegnąc w końcówce stawki uczestników w średnim tempie około 6 minut i 45 sekund na jeden kilometr nasi reprezentanci promowali w ten sposób bieganie jako aktywną formę spędzania wolnego czasu oraz nasz region występując w nowej kolekcji koszulek "Nysa Biega", które to uzyskano dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Nysy.

Bieg ten na dystansie 5,2km przeprowadzono na grobli wzdłuż brzegów Odry ze startem i metą usytuowaną na terenie Hotelu Wodnik. Impreza ta przyciągnęła rekordową liczbę startujących (niemal 700 startujących w biegu głównym). Dużą popularnością cieszyły się także biegi na krótszym dystansie dla dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych. Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal, posiłek w postaci pieczonej kiełbaski i napój. Zawodom towarzyszył rodzinny festyn, w którym przy świetnej pogodzie i dobrej zabawie wzięło udział kilka tysięcy ludzi.

Z uwagi na bardzo dobrą organizację tej imprezy, jej towarzyski i rekreacyjny charakter, krótki (jak na biegi uliczne) dystans, łatwy profil trasy i piękne okoliczności przyrody na całej jej długości, to impreza ta jest jak najbardziej godna polecenia dla wszystkich osób, które samodzielnie truchtają amatorsko po nyskim parku, jeziorze i okolicach. Idealna "na debiut" dla biegaczy - truchtaczy, którzy mają tremę przed swoim pierwszym startem w wielkim masowym biegu ulicznym.

Wyniki naszych reprezentantów :

1.Ryszard Tasarek - miejsce 111 z czasem 00:20:45

2.Paweł Droździk - miejsce 588 z czasem 00:34:32

3.Tomasz Kołodziej - miejsce 589 z czasem 00:34:32

4.Jacek Makowski - miejsce 590 z czasem 00:34:32

Truchtaczu-amatorze!!! Jesteś zainteresowany startami rekreacyjnymi w masowych biegach ulicznych? Jeśli tak, to skontaktuj się z nami. Dołącz do nas!!! Nie wstydź się!!! Jesteśmy dostępni w soboty i niedziele w parku miejskim przy stawie Sekuta o godz. 10.00

Promuj aktywny tryb życia i nasze miasto Nysa

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

XX Bieg Solidarności - Wrocław

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega