XXX Jubileuszowy Strzelecki Bieg Uliczny

Nysa

Czwartek   09 Kwiecień 2020   14:46:33

START Aktualności 2019 XXX Jubileuszowy Strzelecki Bieg Uliczny

Autor: Jarosław Klecza Piątek,  03 Styczeń 2020,  19:08 Odsłon: 190 Drukuj

Dokładnie 10 lat temu w 2009 w Strzelcach Opolskich zadebiutowałem jako zawodnik Nysa Biega. Przy temperaturze -20 stopni ukończyłem swój pierwszy bieg na dystansie 15 km. Dlatego w dniu 21 XII 2019 r. z dużym sentymentem wystartowałem w XXX Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta. Po raz pierwszy bieg odbył się na jednej pętli, poprowadzonej wokół miasta (do tej pory były to zazwyczaj trzy pętle). Trasa dosyć trudna, pofałdowana, z licznymi podbiegami. Bieganie utrudniał mocny wiatr towarzyszący zawodnikom podczas całego dystansu.

Pakiet startowy średni, bez szału. Natomiast bardzo ładny, oryginalny medal. Po zakończeniu biegu pyszna grochówka oraz gorąca herbata.

Bieg ukończyło 565 osób. Wygrał Kamil Karbowiak z czasem 00:49:09. Najlepszą kobietą została Paulina Golec z czasem 00:57:48.