"Bieg Bez Granic" - Racibórz - 3.05.2012 r.

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Wtorek   24 Listopad 2020   07:11:27

 START Aktualności 2012 "Bieg Bez Granic" - Racibórz - 3.05.2012 r.

"Bieg Bez Granic" - Racibórz - 3.05.2012 r.

 Autor: Tomasz Kołodziej Piątek,  04 Maj 2012,  10:49 Odsłon: 4871 Drukuj 
"Bieg Bez Granic" - Racibórz - 3.05.2012 r.

Wywiad z uczestnikiem - naszym rozmówcą jest, jak zwykle, Ryszard Tasarek, którego po długich namowach udało się skłonić do relacji...

Nysa Biega - NB

Ryszard Tasarek - RT

NB - Gdzie tym razem...

RT - ...byłem? Zachęcony relacjami kolegów z roku ubiegłego i 2010, postanowiłem sprawdzić jak się biega w Raciborzu. Wybraliśmy się we troje: ja, Emilka Dudek i sympatyk Nysa Biega - Adam Olejnik z Markowic (startujący w barwach AZS AGH Kraków). Ekipa "dotarta", bo razem zaliczyliśmy w ubiegłym roku wrześniowy bieg w Knurowie.

NB - No i...

RT - ...mogę, tytułem wstępu, podać trochę informacji o biegu. Organizatorem imprezy "Bieg Bez Granic" jest Miasto Racibórz. Bieg Główny to dystans 10 km (oficjalnie), choć faktycznie, według pewnych źródeł 9,8 km. Start i meta zlokalizowana w samym centrum miasta, trasa to trzy pętle ulicami, dość płasko. Ciekawostka - to brak opłat przez uczestników. Mimo tego organizatorzy zapewnili dość sprawny przebieg, bardzo dobre zaplecze socjalne, każdy kto ukończył bieg otrzymał pamiątkową koszulkę i solidny odlewany medal. Trasa dobrze zabezpieczona. Dopisali kibice. Po biegu smaczny posiłek.

NB - Pogoda...

RT - ...a dziękuję, dopisała. No, może trochę za ciepło, ale dało się wytrzymać.

NB - Wyniki...

RT - ... już mówię, ale zacznę od frekwencji. Do tej pory był to raczej kameralny bieg z ilością uczestników coś trochę powyżej setki. Tym razem Bieg Główny ukończyło 226 osób - absolutny rekord frekwencji. Zwyciężył Piotr Pałka z Katowic z czasem 32:53 min., wśród kobiet najszybsza była Ewa Kucharska z Pszczyny - jej czas to 35:51. Nasza ekipa osiągnęła następujące rezultaty:

Emilia Dudek - 165 miejsce ogółem, w kat. K40 - 6/11, czas - 53:10,

Ryszard Tasarek - 68 miejsce ogółem, w kat. M60 - 4/16, czas - 43:32,

towarzyszący nam Adam z czasem 38:49 zajął 33 miejsce open (w kat. M20 - 10/40).

NB - A jak oceniasz...

RT - ...nasze wyniki? Całkiem pozytywnie. Uwzględniając poprawkę na dystans, ale też na pogodę - forma rośnie, jest systematyczna poprawa. Osobiście, kolejny raz "ocieram się" o podium. Mam nadzieję, że nie popadnę w tym zakresie w jakiś nałóg i będzie mi dane zaliczyć parę razy pudła...

NB - A czy możesz jeszcze...

RT - ...mogę...

NB - ...powiedzieć...

RT - ...o atmosferze? Oczywiście, spotkaliśmy wielu znajomych, między innymi, dłuższą pogawędkę ucięliśmy sobie z organizatorem Biegu w Knurowie - głównie o tegorocznej edycji tego biegu. Myślę, a raczej jestem pewny, że do Knurowa wart się wybrać.

NB - A promocja II Biegu Nyskiego?

RT - Oczywiście, była. Przed i po Biegu paradowaliśmy z Emilką w czerwonych koszulkach Nysa Biega, rozdawaliśmy ulotki dotyczące naszego biegu, wiele osób zaprosiliśmy osobiście.

NB - Jeszcze...

RT - ... dodam, że Emilka całą imprezę zaliczyła w nowej fryzurze biało-czerwonej, fryzurze będącej zaprzeczeniem aerodynamiki, co w jeszcze bardziej korzystnym świetle każe oceniać jej rezultat w biegu.

NB - Chciałbym...

RT - ... też chciałbym podziękować za rozmowę. Twoje pytania są dla mnie niezwykle, jak zwykle, pomocne i inspirujące. Jestem otwarty na kolejny wywiad...

NB - To może...

RT - ... nie, dziękuję, wystarczy, ileż można tego izotonika w siebie wlać, aż tak się dziś nie odwodniłem. Wołaj kelnerkę i ureguluj rachunek, bo nie mam przy sobie drobnych...

NB - No to...

RT - ...cześć.

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

"Bieg Bez Granic" - Racibórz - 3.05.2012 r.

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega