przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Poniedziałek   25 Grudzień 2017   20:14:05

START Aktualności 2014 VIII Wodzisławski Półmaraton - Wodzisław Śląski - 9.11.2014 r.

VIII Wodzisławski Półmaraton - Wodzisław Śląski - 9.11.2014 r.

Autor: Ryszard Tasarek Czwartek,  13 Listopad 2014,  21:35 Odsłon: 2963 Drukuj

ORGANIZATOR: głównym organizatorem imprezy jest MOSiR "CENTRUM" - dobry poziom organizacyjny, sympatyczna atmosfera.

TRASA: składająca się z 7. pętli (pierwsza 3,7 km plus 6 pętli po 2,9 km). Start na stadionie MOSiR-u (tam też biuro zawodów i zaplecze), meta na Rynku (tu zakończenie imprezy, posiłek, dekoracje). Trasa przebiegała ulicami ścisłego centrum miasta, bardzo wymagająca - sporo podbiegów, ale też długie i łagodne zbiegi. W naszej ocenie trasa bardzo ciekawa, przy tym dobrze oznaczona i zabezpieczona.

PAKIET STARTOWY: to oczywiście numer startowy, czip i koszulka okolicznościowa, a na mecie gustowny medal.

ROZGRZEWKA: przed biegiem została przeprowadzona (przez instruktorkę fitnessu) wspólna rozgrzewka na płycie stadionu (fajna muzyka, dobre nagłośnienie).

POGODA: około 10 stopni C., duża wilgotność, pochmurnie.

POSIŁEK PO BIEGU: menu: grochówka, kiełbaska wędzona, dwa rodzaje kabanosów, chleb ze smalcem, herbata.

CEREMONIA NAGRADZANIA: bardzo sprawnie, najlepsi otrzymywali puchary i nagrody finansowe.

LOSOWANIE NAGRÓD: losowano kilkadziesiąt niezłych nagród-upominków.

FREKWENCJA: Półmaraton ukończyło 192 osoby, w tym 26 kobiet (na średnim poziomie z ostatnich sześciu lat). Równolegle przeprowadzono bieg na dystansie 3,7 km (tzw. Mini maraton), który ukończyło 30 osób.