VII Rybnicki Półmaraton Księżycowy - 25/26 czerwca 2016 roku

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Wtorek   24 Listopad 2020   10:46:55

 START Aktualności 2016 VII Rybnicki Półmaraton Księżycowy - 25/26 czerwca 2016 roku

VII Rybnicki Półmaraton Księżycowy - 25/26 czerwca 2016 roku

 Autor: Ryszard Tasarek Czwartek,  30 Czerwiec 2016,  22:31 Odsłon: 2564 Drukuj 
VII Rybnicki Półmaraton Księżycowy - 25/26 czerwca 2016 roku

Lubię nocne imprezy... biegowe... oczywiście;). Uczestniczyłem między innymi we wszystkich edycjach Nocnego Półmaratonu we Wrocławiu oraz wszystkich poprzednich sześciu edycjach właśnie Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego i choć "grozi" mi ksywka "nietoperz" to realizuję moje postanowienie, że udział w tych biegach to obowiązek, ale bardzo przyjemny i satysfakcjonujący. Lubię Rybnicki Półmaraton Księżycowy, a organizatorzy nie ustają w staraniach, aby to moje "uczucie" nie zgasło... - impreza się zmienia i to na plus.

Tym razem do Rybnika wybrałem się wyjątkowo wcześnie, a to za przyczyną naszych piłkarzy (mecz o 15:00). Już o czternastej "ulokowałem" się w hotelu (wcześniej zarezerwowanym, lokalizacja blisko miejsca start/meta), gdzie kibicowałem naszej drużynie w osobistej jednoosobowej strefie kibica. Po meczu wybrałem się po odbiór pakietu startowego i rozpoznanie nowego miejsca startu. Organizatorzy uznali, że poprzednia lokalizacja przy krytej pływalni (tak było przez sześć edycji) ogranicza możliwości wzrostu ilości uczestników i za centralny punkt imprezy wybrali tereny zlokalizowane przy Kąpielisku "Ruda" przy ul. Gliwickiej (tuż przy stadionie ROW Rybnik). Tu, zatem, zlokalizowano biuro zawodów, strefę start/meta, szatnie, umywalnie, miejsce posiłku i dekoracji, tu ulokowały się też stoiska z akcesoriami do biegania oraz stoiska gastronomiczne. "Rekonesans" w panujących wówczas warunkach atmosferycznych (gorąco - ok. 34 stopnie, duszno, parno - nadciągała burza) był na tyle męczący, że resztę przedstartowego (przedrozgrzewkowego) czasu spędziłem w hotelu.

45 minut przed startem (który tradycyjnie jest o 22:00) wyszedłem z hotelu, aby rozpocząć przygotowania do "osiągnięcia gotowości startowej". Tym razem trochę pospacerowałem i uczestniczyłem tylko w grupowej rozgrzewce przy energetycznej muzyce (głównie rozciąganie, bo mimo późnego wieczoru nadal było sporo powyżej 20 stopni i parno).

Start o 22:00 w "towarzystwie" wystrzałów konfetti. Trasa (posiadająca atest PZLA) to 3 pętle, mocno pofałdowana - bardzo atrakcyjna widokowo - spora część wiedzie przez ścisłe centrum miasta, w tym Rynek wypełniony licznymi ogródkami piwnymi i mnóstwem kibiców. Najgłośniejszy "doping" zaserwowano nam przy bramie stadionu żużlowego, gdzie wystawiono kilka motorów, które wydawały z siebie ogłuszający ryk. Na trasie dwa oficjalne punkty nawadniania/odżywiania i kilka punktów spontanicznie zorganizowanych przez mieszkańców/kibiców.

Po biegu udałem się do hotelu (parę minut spacerkiem), gdzie doprowadziłem się do stanu porównywalnego z tym przed startem, a następnie udałem się na posiłek (tradycyjnie zupa pomidorowa z ryżem) i dekoracje. Około 2:20 impreza dobiegła końca. Dalszy ciąg to już rutyna: hotel, spanie, śniadanie, 100 minut jazdy i Nysa.

VII Rybnicki Półmaraton Księżycowy ukończyło 1.068 osób (822 panów i 246 pań), w tym między innymi:

Ryszard Tasarek - zajmując 246. miejsce z czasem 1:42:48, 4. miejsce w kat. M60 (dyplom plus nagroda rzeczowa).

Godnym odnotowania był występ Kabaretu Młodych Panów (z Rybnika), ale ... nie artystyczny, lecz sportowy (biegowy) w okrojonym 50-cio procentowym składzie.

1
2
3
4
5
6
7
 Odsłon galerii: 5841 Obrazów: 7

KOMENTARZE

 tomkolo77
 30-06-2016 (22:59)
Gratulacje !!! Obiecuję Rysiu, że pojadę Z Tobą jak będziesz brał udział w Rybnickiej Jesieni Kabaretowej "Ryjek". :)))
 Artur
 03-07-2016 (19:33)
Gratulacje dla nienasyconego bieganiem.
Podziwiam taki zapał i te wciąż świetne wyniki.

DODAJ KOMENTARZ

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

VII Rybnicki Półmaraton Księżycowy - 25/26 czerwca 2016 roku

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega