Nysa

Sobota   06 Styczeń 2018   17:49:34

START Aktualności 2010 Półmaraton Opolski

Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  28 Luty 2012,  16:18 Odsłon: 3997 Drukuj

Organizatorem Półmaratonu (21 km 97,5 m) Opolskiego było Opolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Start i meta biegu miały miejsce na Opolskim Rynku. Trasa wiodła początkowo (kilkaset metrów) ulicami Książąt Opolskich, Katedralną i Spychalskiego, następnie 3 pętle alejkami wokół Wyspy Bolko i powrót ww. ulicami na Rynek. Pogoda sprzyjała biegaczom - na czas biegu ustał deszcz, ciepłe powietrze podsuszyło nawierzchnię trasy.

I Półmaraton Opolski ukończyło 136 biegaczy. Pierwsze miejsce zajął czołowy polski długodystansowiec Marcin Błaziński z czasem 1 godz. 7 min. 26 sek., wśród kobiet zwyciężyła Ilona Barwanowa (Ukraina) z czasem 1:16:52.

Bardzo udany występ zaliczyli biegacze grupy biegowej Nysa Biega. Debiutujący w biegu ulicznym Arkadiusz Przystał zajął bardzo dobre 59 miejsce (17 msc w kat. M30) uzyskując rewelacyjny (jak na debiut) czas 1:41:25. Świetną formę zaprezentował Jarosław Klecza, który z czasem 1:39:26 (rekord życiowy) zajął 50 miejsce i wysoką 6 pozycję w kat. M40. Po raz kolejny bardzo udany bieg był udziałem kolegi Ryszarda Tasarka - 29 miejsce open, czas 1:32:41 to oczywiście nowy rekord życiowy, a przede wszystkim 2 miejsce (!) w kategorii M55.

Duże, zasłużone, gratulacje dla naszych biegaczy:)