V Dobrodzieńska Dycha

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Czwartek   22 Październik 2020   14:01:48

 START Aktualności 2010 V Dobrodzieńska Dycha

V Dobrodzieńska Dycha

 Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  28 Luty 2012,  16:08 Odsłon: 3838 Drukuj 
V Dobrodzieńska Dycha

V Dobrodzieńska Dycha czyli jedna z największych imprez biegowych na Opolszczyźnie przechodzi do historii. Frekwencja w tegorocznych zawodach była niestety niższa niż w poprzednich edycjach prawdopodobnie z powodu pogody, lecz zawodnicy nyskiej grupy biegowej Nysa Biega nie przestraszyli się upałów i wzięli udział w tej imprezie. Wystartowali: Ewelina Białkowska, Ryszard Tasarek, Tomasz Kołodziej, Paweł Matner oraz Jacek Makowski.

Temperatura podczas biegu przekraczała 35 C, lecz pomimo tych ciężkich i bardzo niedogodnych dla biegaczy warunków, miłą niespodziankę sprawili nam Paweł Matner oraz Ryszard Tasarek.

Paweł Matner zajął 8 miejsce w kategorii Open z czasem 0:35:37 (6 msc w kat M20).

Ryszard Tasarek (w tak ciężkich warunkach atmosferycznych) ku swojemu zdziwieniu, oraz reszty zawodników, pobił swój dotychczasowy rekord życiowy i uzyskał wynik 0:43:52 (17 msc w kat M50).

Na 25 miejscu w klasyfikacji Open uplasował się Tomasz Kołodziej z czasem 0:38:52 (6 msc w kat M30). Jacek Makowski dobiegł do mety z czasem 0:42:50 co dało temu zawodnikowi 76 miejsce w Open (23 msc w kat M20). Gratulacje należą się również naszej koleżance Ewelinie Białkowskiej, która na mecie pojawiła się z czasem 0:57:13 czas ten pozwolił jej na zajęcie (bardzo dobrego) 387 miejsca Open (10 msc w kat K20).

Paweł Matner zająl 3 miejsce w kategorii najlepszy zawodnik z Opolszczyzny.

Niestety podczas biegu nie brakowało omdleń i w wielu przypadkach potrzebna była pomoc medyczna, nie pomagała nawet zimna woda. Na szczęście zawodnikom Nysa Biega nie przytrafiła się żadna niemiła sytuacja.

W ramach V Dobrodzieńskiej Dychy rozegrane zostały także biegi dla dzieci i młodzieży, w których Nysę reprezentowała Natalia Kołodziej zajmując V miejsce.

Wszytkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

V Dobrodzieńska Dycha

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega