Nysa

Sobota   06 Styczeń 2018   17:34:29

START Aktualności 2010 28 Maraton Wrocław

Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  28 Luty 2012,  16:16 Odsłon: 3589 Drukuj

12 września br. podczas 28 Maratonu Wrocławskiego uczestnicy akcji Nysa Biega debiutowali na dystansie 42km i 195 m. Maraton Wrocławski to czwarty krajowy maraton (po Poznaniu, Warszawie i Krakowie), który przekroczył magiczną liczbę 2000 uczestników. Dystans 42km i 195 m ukończyły 202 kobiety, 1786 mężczyzn, oraz 21 zawodników na wózkach. Limit czasu wynosił regulaminowe 6 godzin. Start maratonu (starterem był Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz) odbył się punktualnie o godzinie 9:00 na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

Pierwsze dwa miejsca w klasyfikacji generalnej wywalczyli reprezentanci Kenii , trzecie miejsce zajął Przemysław Rojewski. W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła reprezentantka Etiopii, druga na podium była Ewa Brych-Pająk, trzecia również reprezentantka Etiopii.

Renata Pędzik, Tomasz Kołodziej, Ryszard Tasarek, Jarosław Klecza, Jacek Makowski oraz Paweł Droździk to zawodnicy, którzy reprezentowali akcję Nysa Biega w Maratonie Wrocławskim. Dla Pawła Droździka był to już 32 maraton, pozostali nasi biegacze debiutowali na tym dystansie. Wszyscy ukończyli maraton ciesząc się z osiągniętych przez siebie rezultatów i zgodnie przyznają, że "nabrali respektu oraz szacunku do tego dystansu".

Wśród naszych biegaczy pierwszy na mecie pojawił się Tomasz Kołodziej z wyśmienitym czasem 03:04:29 zajmując 71 miejsce w klasyfikacji generalnej, 13 msc. w kategorii M30 .Drugim zawodnikiem był Ryszard Tasarek z czasem 03:47:56 co pozwoliło na uzyskanie 577 pozycji w klasyfikacji generalnej, 27 miejsca w kategorii M55. Jako trzeci zawodnik Nysa Biega metę przekroczył Jacek Makowski z wynikiem 03:51:55, ten czas pozwolił Jackowi zająć 653 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 44 miejsce w kategorii M20. Na czwartym miejscu wspólnie dobiegli Jarosław Klecza oraz towarzyszący mu Paweł Droździk , którzy z czasem 04:35:13, zajęli kolejno 1436 - 1437 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nasza jedyna kobieta reprezentująca akcję Nysa Biega Renata Pędzik z wynikiem 05:23,34 zajęła wysokie 21 msc. w kat.K40 oraz 1872 msc w klasyfikacji generalnej.

W ramach 28 Maratonu Wrocław odbyły się także Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Maratonie. Nasi wuefiści z Gimnazjum nr 2 w Nysie spisali się całkiem nieźle zajmując wysokie lokaty. Tomasz Kołodziej zajął 7 miejsce w kat. M 30, natomiast Jarosław Klecza uplasował się na 17 pozycji w kat. M40.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy ukończenia maratonu i życzymy dalszych udanych startów oraz rekordów życiowych. Zapraszamy do ogladania galerii zdjęć z maratomu!!!