XII Maraton Jelcz - Laskowice

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Sobota   28 Listopad 2020   14:33:13

 START Aktualności 2013 XII Maraton Jelcz - Laskowice

XII Maraton Jelcz - Laskowice

 Autor: Mirosław Więckiewicz Poniedziałek,  06 Maj 2013,  18:48 Odsłon: 5822 Drukuj 
XII Maraton Jelcz - Laskowice

W Święto Pracy postanowiłem wziąć udział w swoim drugim maratonie w Jelczu-Laskowicach. Nysę reprezentowałem jako jedyny. Po odebraniu pakietu startowego przeprowadziłem krótką rozgrzewkę, a następnie o 9.00 stawiłem się na Starcie.

Trasa atestowana, składająca się z czterech pętli (każda po 10549 m), stosunkowo płaska - wyjątek stanowiły dwa podbiegi na wiadukty, których pokonanie przy pierwszych dwóch pętlach nie stwarzało problemu, jednak dało się we znaki przy dwóch kolejnych.

Temperatura w tym dniu wynosiła ok. 16 stopni, niebo było pochmurne, lecz bez deszczu. Pogoda więc sprzyjała biegaczom w przeciwieństwie do roku poprzedniego, kiedy to termometry wskazywały aż 30 stopni.

Jeżeli chodzi o moje osobiste odczucia dotyczące biegu, to biegło się rewelacyjnie, nie miałem większych kryzysów, skurcze na szczęście nie dokuczały.

W maratonie brało udział 137 osób. Nie była to jakaś duża impreza, ale przygotowana całkiem nieźle. Na trasie co 2,5 km znajdowały się punkty zaopatrujące biegaczy w wodę, banany itp. Po biegu natomiast, zapewniono nam masaż, prysznic oraz obiad.

Co do wyników - w open zająłem 27 miejsce z wynikiem 3:14:30, a w M35 miejsce 8.

W ubiegłym roku startowałem w maratonie jako niezrzeszony, w tym roku już jako członek Nysa Biega. Był to mój drugi w życiu maraton i porównując go do maratonu sprzed roku muszę przyznać, iż dzięki doświadczeniu kolegów z NB, dzięki ich cennym radom, było mi dużo łatwiej przygotować się do tegorocznego maratonu i uzyskać lepszy wynik (o ponad 30 minut) w stosunku do poprzedniego.

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

XII Maraton Jelcz - Laskowice

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega