Nysa

Środa   19 Wrzesień 2018   17:12:02

START Aktualności 2010 I Półmaraton Historyczny - Wolin 21.08.2010 r.

Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  28 Luty 2012,  16:11 Odsłon: 2492 Drukuj

Główną atrakcją półmaratonu w Wolinie było to, że start i metę biegu zlokalizowano na terenie Skansenu Wikingów na Wyspie Ostrów. Uczestnicy biegu mieli więc okazję nie tylko do sportowych przeżyć, ale również mieli możliwość zwiedzenia Skansenu - poznania kultury i archeologii wczesnośredniowiecznego miasta Wolin.

Na starcie Półmaratonu stanęło 73 biegaczy i biegaczek. Trasa, to dwie pętle, głównie polne, piaszczyste dróżki, a także leśne ścieżki, plaża miejska oraz uliczki Wolina - trasa atrakcyjna, ale niezwykle wymagająca. Warunki atmosferyczne - pełne słońce, upał (dochodzący do 30 st. C) - też nie sprzyjały biegaczom, mimo to do mety dotarło 68 osób.

Nysa Biega reprezentowana była przez Ryszarda Tasarka, który przebywał w tym czasie na Pomorzu Zachodnim i skorzystał z okazji wzięcia udziału w tej nie tylko sportowej imprezie. Nasz zawodnik zajął bardzo dobre 16 miejsce w klasyfikacji ogólnej, a w kategorii wiekowej M50-59 został wyprzedzony tylko przez 3 biegaczy. Czas - 1h44’17" - uwzględniając warunki i trasę (dość ekstremalne) - świadczy o dobrej formie naszego zawodnika i korzystnie rokuje na najbliższe starty z Grupą Biegową Nysa Biega.