XX Międzynarodowy Bieg po Plaży - Jarosławiec

Emil Zatopek

Nysa

Czwartek   19 Lipiec 2018   15:50:58

START Aktualności 2010 XX Międzynarodowy Bieg po Plaży - Jarosławiec

Autor: Tomasz Kołodziej Niedziela,  26 Sierpień 2012,  16:08 Odsłon: 2744 Drukuj

W XX Międzynarodowym Biegu po Plaży wzięło udział blisko 600 zawodników. Obsada biegu mocna. Kilku bardzo dobrych zawodników z Polski, Białorusi i Ukrainy. Bieg ukończyło 527 zawodników. Podczas biegu kilku zawodników zasłabło. Spowodowane to było bardzo wysoką temperaturą - ponad 35 st. oraz trudną trasą. 15 kilometrowa trasa prowadziła 7 km po plaży i reszta w słońcu po asfalcie w większości pod górkę. Gościem honorowym i starterem była Pani Irena Szewińska. Nysę reprezentował Jarosław Klecza, który z czasem 1.26.17 zajął 192 miejsce open, 46 msc. w kat. M 40. Organizacja biegu bardzo dobra. Kilka punktów żywieniowych i zraszacze z wodą. Także, podczas biegu brzegiem morza wczasowicze na życzenie biegających oblewali ich wodą morską. W tym upale lepiej było być mokrym, niż męczyć się z temperaturą. Tak więc do mety większość zawodników przybiegła przemoczona. Po biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i pakiet startowy. W związku z jubileuszem XX - lecia biegu organizatorzy przygotowali wielki tort, który został podzielony pomiędzy uczestników biegu. Również wśród uczestników rozlosowano liczne nagrody. Tutaj miły akcent, ponieważ osobą losującą była najmłodsza uczestniczka biegu młodzieżowego na dyst. 500 m Karolinka Klecza. Dzięki niej tato wylosował piękny dwuosobowy ponton do pływania. Oprócz Karoliny bieg ukończyła również Agnieszka Klecza, a wygrała znana nam już Nysanka - Sara Tkaczuk. Tak więc biegacze z Nysy pozostawili bardzo dobre wrażenie na pólnocy kraju. Również nawiązaliśmy nowe znajomości, które między innymi zaprocentowały zaproszeniem grupy Nysa Biega na półmaraton do Sobótki.