Bieg Herbowy - Pawłowiczki

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Sobota   28 Listopad 2020   14:41:52

 START Aktualności 2010 Bieg Herbowy - Pawłowiczki

Bieg Herbowy - Pawłowiczki

 Autor: Tomasz Kołodziej Niedziela,  26 Sierpień 2012,  16:09 Odsłon: 5130 Drukuj 
Bieg Herbowy - Pawłowiczki

Dawno, dawno temu... przed czterema laty w miejscowości Pawłowiczki odbył się VII Bieg Herbowy, rozgrywany na dystansie 10km. Wówczas to wystąpił w nim nasz zawodnik Tomasz Kołodziej. To właśnie za jego namową, biegacze z Nysy udali się na kolejną, już XI edycję Biegu Herbowego w Pawłowiczkach. Dla niektórych był to debiut na crossowej trasie w Pawłowiczkach, tymczasem dla innych naszych zawodników jak i dla Tomasza K. była to już kolejna impreza w tej miejscowości. Jak powiadają- "ten bieg ma coś w sobie, że chce się tam wracać". I zdecydowanie tak jest, bowiem nyscy biegacze tuż po minięciu linii mety zadeklarowali swoją wizytę na następny rok.

W grupie NYSA BIEGA znaleźli się :Patrycja Szczypta, Paweł Matner, Tomasz Kołodziej, Jarosław Klecza, Ryszard Tasarek. Trzeba zaznaczyć, że Patrycja startowała jako obrończyni tytułu mistrzowskiego z przed roku, gdzie w 2009r. wygrała swoją kategorię. Było to nielada wyzwanie, gdyż czuła ona ogromną presję ze strony rywalek jak i również nyskiej społeczności biegowej. Jednak ciężar presji, okazał się w tym roku zbyt ciężki dla Patrycji, która ukończyła rywalizację na 4, pechowym dla sportowców miejscu. Mimo to należą się jej ogromne brawa, ponieważ po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją powróciła na trasy biegowe.

Kolejni nasi zawodnicy już nie odczuwali takowej presji, i podeszli do zawodów całkiem "na luzie", gdyż sport to dla nich głównie zabawa, przyjemność i sposób na oderwanie się od "szarej codzienności".

Zawodnicy uzyskiwali następujące rezultaty :

Paweł Matner - 1 m. w kat M16, czas nieoficjalny 36.00

Tomasz Kołodziej - 2m. w kat. M30, czas nieoficjalny 39.11

Ryszard Tasarek- 5m. w kat. M50, czas nieoficjalny 42.58 PB

Jarosław Klecza - 6m w kat. M30, czas nieoficjalny 45.02

Biegacze z Nysy przemierzają kolejne trasy biegowe z licznymi sukcesami, ale przede wszystkim propagują sport i zdrowy tryb życia. Uzyskiwane rezultaty są dobrym prognostykiem na zbliżający się MARATON WROCŁAWSKI, który odbędzie się 12 września 2010 roku. Naszych tam nie zabraknie, trzymajmy za nich kciuki !!

Ze sportowym pozdrowieniem - Leon

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

Bieg Herbowy - Pawłowiczki

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega