przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Niedziela   19 Listopad 2017   02:16:26

START Aktualności 2017 Bielawa - II Kalenica Półmaraton w ramach edycji Runners World Super Bieg 2017.

Bielawa - II Kalenica Półmaraton w ramach edycji Runners World Super Bieg 2017.

Autor: Mirosław Wierzbicki Czwartek,  17 Sierpień 2017,  21:15 Odsłon: 306 Drukuj

Półmaraton Kalenica to bieg, który ma wszystko czego potrzeba do dobrej biegowej górskiej zabawy. Dobrą bazę, piękne tereny rekreacyjne oraz atrakcyjną trasę, która przebiega po malowniczych górach Sowich. Jednocześnie z półmaratonem ruszył również bieg na 12 km (Bielawska Dwunastka). Niestety nikt z naszej grupy Nysa Biega nie brał udziału na tym dystansie. Reprezentanci naszej ekipy w składzie Jerzy Słobodzian oraz moja skromna osoba dumnie walczyli na trasie półmaratonu. Biegacze byli klasyfikowani w kategoriach wiekowych, drużynowych i open. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek, a na trasie organizator zapewnił wystarczającą moim zdaniem ilość punktów odżywczych. Mój pakiet startowy z racji tego, że brałem już udział po raz trzeci w cyklu biegów Runners World Super Bieg został potraktowany premią jaką przewidzieli organizatorzy i otrzymałem cudowne skarpetki biegowe.

Półmaraton zakończył się zwycięstwem Patryka Chrzanowskiego (Pasja Chrzanka Running Team). Jedenaście sekund później finiszował Ondrej Penc z Czech (Cyklo Tony). Na miejscu trzecim uplasował się Daniel Krasulak (WKS Śląsk). Wśród Pań na pierwszym miejscu zameldowała się Marlena Nowacka (Jan-mar.pl), przed Małgorzatą Łabuz (Sobasteam) i Alicją Kaucką (Bielawska Akademia Biegania).