I Bieg do Pani Fatimskiej - Oleśnica I Bieg do Pani Fatimskiej ...

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Czwartek   22 Październik 2020   15:01:22

 START Aktualności 2011 I Bieg do Pani Fatimskiej - Oleśnica I Bieg do Pani Fatimskiej - Oleśnica, 15.08.2011

I Bieg do Pani Fatimskiej - Oleśnica I Bieg do Pani Fatimskiej - Oleśnica, 15.08.2011

 Autor: Tomasz Kołodziej Czwartek,  27 Październik 2011,  16:27 Odsłon: 4423 Drukuj 
I Bieg do Pani Fatimskiej - Oleśnica I Bieg do Pani Fatimskiej ...
I Bieg do Pani Fatimskiej - Oleśnica I Bieg do Pani Fatimskiej ...

W poniedziałek zaciągnęłam całą rodzinkę do Oleśnicy, aby na sportowo przeżyć ten świąteczny dzionek. Proboszcz budującej się świątyni p.w. NMP Fatimskiej w Oleśnicy wraz z ludźmi dobrej woli zorganizował festyn parafialny, ale zaprosił też wszystkich chętnych z Polski (i nie tylko) za pomocą mojej ulubionej (zaraz po www.nysabiega.pl) strony www.maratonypolskie.pl. Zabawy, tańce i biegi dla dzieciaków, pyyyyszne jedzonko domowej roboty (oj, ruskie pierożki wyśmienite!), zespół muzyczny i - oczywiście - główny punkt programu - I Bieg do Pani Fatimskiej - oto atrakcje tego dnia. Panowie pokonywali 10 km (dwie pętle z nawrotem), panie - 5km. Do rywalizacji na "piątkę" dołączyli kijkarze , rolkarze (rolkowcy?) i niepełnosprawni na rowerkach.

Trasa wiodła płaskimi asfaltowymi ulicami, na południowych krańcach miasta, więc nie było mowy o zakłócaniu ruchu kołowego Pogoda dopisała i bieg okazał się miłą zabawą dla ciała (dla ducha proboszcz odprawił o 12.00 Mszę Św.i hojnie błogosławił). Zanim stanęliśmy wszyscy razem na starcie, sporo czasu zajęło czekanie w kolejce po numer startowy . Cierpliwość matką królów (i królowych!), więc zgodnie i bez przepychanek w stylu PRL-u grzecznie czekaliśmy na swoje. Szef od rejestracji, pan Bogusław Tomaszewski, uśmiechał się niepewny sytuacji, bo takiego wysypu wielbicieli biegania raczej się nie spodziewał! Stając na rzęsach lub- jak kto woli - na wysokości zadania - organizatorzy zapisali wszystkich 151 chętnych w odpowiednim czasie i punktualnie o 14.15 wyruszyliśmy w trasę. Przy dopingu kibiców z okolicznych posesji biegło się sympatycznie, bez parcia na wynik czy miejsce. Truchtam, oglądam domki, a tu..puk puk - kto tam? - twoja ambicja - ruszże się, kobieto i biegnij, bo usnę... Się odezwała siła jakaś i pobiegłam, co mogłam. I jeszcze cenna uwaga dla zawodniczki za mną ( "Iwonka, nie puszczaj tej baby przed sobą!") podziałał jak na płachta na półprzytomnego byka. Patrzę na zegar na mecie - heja, ale czad, to ja tak mogę?

W konsekwencji pogodzenia się z głosem ambicji udało się być szóstą na mecie w generalce kobitek (12 za mną), a w K-35 wskoczyłam na pudło. Za zdobycie trzeciego miejsca w czasie 24min. 21s obdarowano mnie słojem pysznego miodu rzepakowego (mmm, miodzio!). Dla formalności podam wyniki pań:

1. Kornelia Polek-Duraj- 19:53

2. Olga Gulbińska - 21:28

3. Joanna Olszewska - 23:02 (wszystkie K-20)

113 panów rywalizowało na "dyszkę". Polaków pogodził Włoch, który ni słowa po polsku nie powiedział w wywiadzie po dekoracji:

1. Roberto Dimiccoli - 33:46

2. Bartłomiej Stajniak - 34:38

3. Łukasz Panfil - 35:15

Do kompletu osiągnięć swoje trzy grosze dorzuciły córki. Agnieszka w kategorii 2004 na 50 m zdobyła I miejsce, a Julka w kat. 2000-2001 dobiegła jako druga. Ja - mamusia - trzecia, więc podium rodzinka Dudków opanowała. Tatuś dbał o sprawy logistyczne, dowiózł na miejsce, wspierał itd. Kierownik po prostu niezbędny.

Szkoda tylko, że z Nysy byliśmy tylko my... Proszę się poprawić za rok, drużyno droga. Może nagrody niewielkie, ale wpisowe na szczytny cel - przyzwoite. I swojska, piknikowa atmosfera!

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

I Bieg do Pani Fatimskiej - Oleśnica I Bieg do Pani Fatimskiej - Oleśnica, 15.08.2011

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega