II Półmaraton Szlakiem Riese.

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Sobota   24 Październik 2020   13:38:02

 START Aktualności 2017 II Półmaraton Szlakiem Riese.

II Półmaraton Szlakiem Riese.

 Autor: Mirosław Wierzbicki Sobota,  19 Sierpień 2017,  22:40 Odsłon: 1814 Drukuj 
II Półmaraton Szlakiem Riese.

6 sierpnia 2017r. w Głuszycy odbył się drugi półmaraton, który również jest organizowany na pięknych szlakach Gór Sowich. Trasa biegu o długości 21,5 km wiedzie po umiarkowanie górzystym terenie, a najwyższy punkt wznosi się na wysokość 755 m. Suma podbiegów na całej trasie wyniosła jednak 930 m. Biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu i wyżej wspomniane umiarkowane nachylenia większość trasy tym razem udało mi się przebiec co oczywiście w ostateczności zostało zwieńczone wspaniałym czasem na mecie gdyż po raz pierwszy w mojej górskiej historii biegów złamałem magiczną cyfrę 2 godzin.

Zanim co prawda bieg się rozpoczął w Centrum Kultury w Głuszycy, po tym jak już odebrałem swój pakiet startowy, który był skromnie wyposażony odbył się wykład dotyczący historycznych wzniesień mieszczących się na trasie tego półmaratonu gdyż ideą Półmaratonu Szlakiem Riese jest przybliżenie poprzez sport tragicznej historii ludzi, którzy budowali kompleks podziemnych miast Riese. Dla tych którzy są bardziej zainteresowani Projekt Riese z niemieckiego "olbrzym" - to kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego nazistowskich Niemiec, rozpoczętego i niedokończonego w Górach Sowich oraz na zamku Książ i pod nim w latach 1943-1945. W czasie biegu można było zobaczyć niektóre naziemne budowle oraz kompleksy Podziemne Miasto Osówka oraz Włodarz.

Organizatorzy przewidzieli limit uczestników biegu na 300 osób. Na linii startu pojawiło się jednak tylko 213 biegaczy z czego naszą ekipę tylko i wyłącznie niestety sam reprezentowałem.

Pierwsze miejsce zajął KRASULAK DANIEL reprezentujący barwy klubu WKS ŚLĄSK WROCŁAW kończąc bieg z czasem 01:29:04

Pierwsza kobieta natomiast to Janik Paulina reprezentująca KARKONOSZ RUNNING TEAM SZKLARSKA PORĘBA, która ukończyła bieg z czasem 01:45:47

Mój wynik to: 01:58:56 dzięki któremu zająłem 78 miejsce open oraz M30 - 31.

Szczegółowe wyniki uzyskane przez poszczególnych zawodników są dostępne na stronie www.pomiarownia.pl/wyniki/IIPSR_open.pdf

1
2
3
4
 Odsłon galerii: 1829 Obrazów: 4

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

II Półmaraton Szlakiem Riese.

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega