Nysa

Środa   19 Wrzesień 2018   16:58:58

START Aktualności 2013 III Maraton Opolski 19.05.2013.

Autor: Paweł Opałka Środa,  22 Maj 2013,  18:43 Odsłon: 3453 Drukuj

Ciepła majowa niedziela wypadła w dzień planowanego maratonu oraz półmaratonu opolskiego co ucieszyło większość biegaczy, choć już nieco późńiej radość na twarzach zmieszana była ze zmęczeniem oraz wylanym od słońca potem. Dodatkowo pojawiająca się kostka kamienna, która mogła być asfaltem potęgowała wysiłek - chyba każdy biegacz odczuł nierówności nawierzchni. Biegło się bardzo przyjemnie i jak widać walczyliśmy radośnie. Optymizm nigdy nie opuszcza biegaczy z Nysy i każde warunki są super :-)

Maraton Opolski choć nie należy do największych imprez tego typu to dla mnie miał wymiar trochę sentymentalny z racji korzeni bo to moje drugie miasto rodzinne, w którym każdy kąt jest dla mnie bardzo znajomy. W sumie we wszystkich dystansach wzięło udział 573 zawodników.

Tuż przed startem odbyła się krótka, wspólna rozgrzewka dopełniająca rozruch jaki się już od godziny 8.00 odbywał w rejonie ul. Piastowskiej. Start maratonu oraz półmaratonu odbył się wspólnie o godzinie 9.00. Bieg festiwalowy ruszył o 9.10, a sztafety firmowe o godzinie 9.00.

III Maraton Opolski ukończyło 158 zawodników, a jego zwycięzcą został Komen Joel z Eldoret(Kenia)z czasem 2:29:47. Na IV Półmaratonie Opolskim konkurencja była znacznie większa bo ukończyło go aż 286 zawodników. Zwycięzcą półmaratonu został Arkadiusz Gardzielewski z Rzeżęcina (Polska) z czasem 1:09:38. Arkadiusz Gardzielewski biegał również na Biegu Nyskim, którego również był zwycięzcą.

Bieg festiwalowy, którego dystans wynosił 2,2km ukończyło 61 osób, a zwyciężył Kamil Karbowiak z Brzegu (Polska). Sztafety firmowe natomiast liczyły w sumie 68 osób na które składało się 17 czteroosobowych drużyn. Zwycięską sztafetą firmową została drużyna Toyoty.

Paweł Żak msc124, czas: 4:32:39

Moja ocena biegu? - Powiedziałbym przeciętny lecz przyjemny. Moje uwagi?- Za dużo kręcenia na trasie w centrum po nierównej kostce. Co mnie zastanawia? - Dlaczego w imprezie uczestniczy mało osób.