Krośnieńska Dziesiątka - Krosno Odrzańskie - 30.08.2015 rok

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Środa   21 Listopad 2018   06:54:14

 START Aktualności 2015 Krośnieńska Dziesiątka - Krosno Odrzańskie - 30.08.2015 rok

Krośnieńska Dziesiątka - Krosno Odrzańskie - 30.08.2015 rok

 Autor: Ryszard Tasarek Czwartek,  10 Wrzesień 2015,  08:05 Odsłon: 1363 Drukuj 
Krośnieńska Dziesiątka - Krosno Odrzańskie - 30.08.2015 rok

Jak już niektórzy z Was wiedzą, Krosno Odrzańskie to miejscowość na Ziemi Lubuskiej, miejscowość, w której spędziłem wiek nastoletni, czyli okres ostatnich trzech klas szkoły podstawowej oraz cały okres szkoły średniej. Odwiedzam to miasto raz na kilka lat, w ostatnich latach np. z okazji Zjazdów Szkolnych "mojego" Liceum Ogólnokształcącego. W ubiegłym roku zadebiutowała impreza biegowa "Krośnieńska 10" - takiej okazji nie mogłem odpuścić - spędziliśmy (z synem Wojtkiem) w Krośnie dwa fajne dni, wystartowaliśmy w biegu, wracałem mając dużo pozytywnych wrażeń z pobytu w mieście młodości, w pełni zadowolony z wyników na mecie. Postanowiłem wtedy, że będę tu wracał.

Tym razem do Krosna Odrzańskiego wybraliśmy się w składzie poszerzonym (o moją żonę i mamę Wojtka w jednej osobie). Naszą bazą był hotel "Odra" - dobry standard, kolacja i śniadanie w pakiecie.

Mam nadzieję, że nie przynudzę opisując i oceniając kolejny raz organizację i trasę biegu.

Organizatorem II edycji Krośnieńskiej Dziesiątki był, tak jak poprzednio, miejscowy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Biuro zawodów, szatnie, umywalnie, depozyt ponownie urządzono w Hali Sportowo-Widowiskowej, tuż przy budynku gimnazjum oraz budynku Szkoły Podstawowej nr 3 (mojej byłej szkoły). Start i meta zlokalizowane zostały dość blisko, na Placu 11 Pułku (były plac koszarowy). Niedaleko też kiedyś mieszkałem. Miejsca te upamiętniłem na zdjęciach. Trasa - 10 km - posiadająca atest PZLA - to jedna pętla z centrum Krosna do Łochowic (tam moje ulubione Jezioro Glibiel, czyli Łochowickie) i po przebiegnięciu przez całe Łochowice powrót do Krosna inną drogą, trasa dość mocno pofałdowana, dobrze oznaczona co kilometr. Dodam, że trasa doskonale mi znana, którą pokonywałem (na odcinku leśnym Krosno-Jezioro w Łochowicach) setki razy...ponad czterdzieści lat temu... Zakończenie imprezy odbyło się również na Placu 11 Pułku - tu był posiłek i ceremonia nagradzania najlepszych.

Impreza bardzo dobrze przygotowana i sprawnie przeprowadzona - w pakiecie startowym koszulka startowa bez rękawków, woda mineralna, baton i żel energetyczny, przewodnik turystyczny "Szlak 15. południka", na trasie punkty nawadniania z wodą i izotonikiem, pamiątkowy odlewany medal (nie muszę dodawać, że dla mnie szczególny , bo na rewersie charakterystyczna budowla Krosna Odrzańskiego - Kościół św. Jadwigi), na mecie strefa, w której można było się posilić owocami oraz uzupełnić płyny. Do tego gustowne statuetki praktyczne nagrody rzeczowe w postaci bonów (do zrealizowania w sklepie sportowym dla biegaczy) dla najlepszych trójek w kategoriach wiekowych i ... to wszystko za wpisowe 35 zł.

Ponownie nie dopisała pogoda - I edycja: deszczyk i około 17stopni, tym razem: słońce i temperatura dwa razy(!) wyższa. Dwa punkty nawadniania (3. i 6. km) to dla wielu uczestników za mało, aby w miarę komfortowo pokonać dystans 10 km - do poprawy w kolejnych edycjach.

A teraz trochę statystyki:

bieg ukończyły 262 osoby, w tym 83 kobiety

I miejsce wśród mężczyzn zajął Marcin Zagórny - czas 33:13, a wśród kobiet Agnieszka Pietsch-Fulbiszewska z czasem 38:13

Wojtek Tasarek dobiegł (rekreacyjnie) do mety na pozycji nr 161, jego czas to 55:18

Ryszard Tasarek zajął 47 miejsce, a w kategorii M60 miejsce drugie, czas 45:15

Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród, dla nas szczęśliwe, bo ja "wzbogaciłem się" o termoaktywne kalesonki biegowe (co w moim wieku ma bardzo praktyczne zastosowanie;)), Wojtek natomiast wylosował nagrodę główną w postaci tableta Samsung Galaxy Tab4 (co w jego wieku również ma praktyczne zastosowanie).

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
 Odsłon galerii: 5046 Obrazów: 10

KOMENTARZE

 tomkolo77
 10-09-2015 (08:53)
Brawo!!

DODAJ KOMENTARZ

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

Krośnieńska Dziesiątka - Krosno Odrzańskie - 30.08.2015 rok

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega