LOTTO Poznań Triathlon

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Sobota   26 Wrzesień 2020   22:24:47

 START Aktualności 2013 LOTTO Poznań Triathlon
LOTTO Poznań Triathlon

LOTTO Poznań Triathlon

 Autor: Marek Pałetko Poniedziałek,  26 Sierpień 2013,  09:56 Odsłon: 4430 Drukuj 
LOTTO Poznań Triathlon
LOTTO Poznań Triathlon

Łącząc przyjemne z pożytecznym urlop połączyłem ze startem w Triatlonie w Poznaniu na dystansie ½ Ironman, czyli 1900m. pływania, 90km rowerem i 21km. bieg. Uważam, że triatlon jest wspaniałą dyscypliną i moim marzeniem jest w przyszłości wystartowanie w zawodach IRONMAN.

Realizując plan startu udałem się do Poznania nad Jezioro Maltańskie. Dzień przed zawodami na ostatnią chwilę wprowadziłem rower do strefy zmian. Wciągnąłem sushi z pasta party (to jest dopiero luksus) i szybko do wyrka bo czekał mnie niemały wysiłek. Nad ranem nad Poznaniem przetoczyła się potężna burza informując wszystkich, że siły natury też kibicują triatlonowym śmiałkom. Wstając czułem już ciarki radości na myśl jak będzie świetnie i jaka przygoda mnie czeka. Na starcie mnóstwo uśmiechniętych ludzi w piankach triatlonowych czekających na start. Oficjalne otwarcie zainicjował przelot samolotów akrobacyjnych grupy "Żelazny". Najpierw wystartowali zawodnicy dystansu krótkiego później do wody wszedłem ja i ponad 700 ludzi. Start odbywał się z wody. Postanowiłem wystartować bez pianki ze względu na niesamowity upał i temperaturę wody.

Dopłynąłem do linii startu i zrobiło mi się "ciepło" bo miałem zerową wyporność a moi współtowarzysze w piankach tak. Napór ludzi tłoczących się w wodzie powodował, że miałem coraz mniejszą przestrzeń dla rąk. I zrobiło się troszkę nerwowo. Czekałem na wystrzał z armaty jak na zbawienie. Wielki huk przeszył Maltańską przestrzeń i zaczęło się. Ludzie jak ryby uciekające przed drapieżnikiem rozpruły jezioro. Przez pierwsze 400m było bardzo ciasno, uważałem szczególnie na nogi pływaków (uderzenie w głowę mogło się skończyć raczej źle). Powoli robiło się luźniej i mogłem swobodnie płynąć. Po 1900m pływania biegiem do strefy zmian po rower. Wokoło doping kibiców. Na rowerze był czas coś zjeść i dobrze się nawodnić na resztę trasy. Musiałem być skoncentrowany by utrzymać dobre tempo oraz nie spowodować kolizji. Do pokonania były dwie pętle po 45km. W międzyczasie zaczęło padać i zrobiło się bardzo ślisko jednak mi odpowiadały takie warunki i jechało mi się świetnie. Goniłem swoich rywali na karbonach. Po dojechaniu do strefy zmian i zejściu z roweru miałem wrażenie, że nogi to dwie długie tyczki. Przy dopingu mojej żony która krzyczała : "Marucha spinaj poślady i dajesz!" - moje nogi nagle zrobiły się całkiem w porządku i powoli nabierałem prędkości. Założenie miałem żeby powoli się rozpędzać by zmęczone ciało miało czas się zaadoptować do nowego wysiłku. Ostatnią z czterech pętli przyśpieszyłem... z daleka radował mnie widok mety. Radość ogromna, ogromny doping kibiców i jest META uniesione ręce i cudowne uczucie... Na Mecie zameldowałem się na 83 pozycji z czasem 5 godzin i 9 minut.

...Wtulony w ramiona Marzenki pojechałem dalej na północ nad polskie morze...by goframi uzupełnić stracone węglowodany. Fotoreporterzy ze Staży Miejskiej również nie pozostali dłużni i też postarali się o pamiątki. Teraz czas na kolejne wyzwania i przygody ....

Pozdrawiam Marek

KOMENTARZE

 tomkolo77
 26-08-2013 (10:28)
Gratulacje !!!
 zloty
 26-08-2013 (10:57)
Marek! Mega wielkie gratulacje! Masz duzo pary i oby tak dalej. Cisnij w strone IM, bedziemy Tobie dopingowac z calych sil!
 Levan
 26-08-2013 (12:45)
Gratulacje! Wypocone dni treningu zaowocowały super wynikiem. Powodzenia w dalszych zmaganiach :)
 edu
 26-08-2013 (13:30)
Marku! Przy tak silnym dopingu Marzenki to ty IM zrobisz "z marszu" :D Gratulacje pełne szacunku.
 Renata
 26-08-2013 (14:07)
Podziwiam, oj podziwiam i gratuluję!
 rys-tas
 26-08-2013 (15:39)
Marek, szukam, szukam i szukam Ciebie na pierwszym zdjęciu... o mam, Ty to ten w prawym dolnym rogu,... fakt "...zrobiło się luźniej i mogłeś swobodnie płynąć..." :). Należne gratulacje!
 Maciek
 26-08-2013 (21:24)
Serdeczne gratulacje. Bardzo ładny rezultat.
 strażak
 26-08-2013 (21:35)
Gratulacje pełen podziw:)
 Pawelo
 27-08-2013 (08:48)
Gratulacje :-) !!

DODAJ KOMENTARZ

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

LOTTO Poznań Triathlon

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega