Międzynarodowy Bieg z Okazji Rocznicy Urodzin Jana Pawła II ...

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Środa   21 Październik 2020   18:31:44

 START Aktualności 2012 Międzynarodowy Bieg z Okazji Rocznicy Urodzin Jana Pawła II Skotniki - Kraków

Międzynarodowy Bieg z Okazji Rocznicy Urodzin Jana Pawła II Skotniki - Kraków

 Autor: Tomasz Kołodziej Środa,  23 Maj 2012,  10:52 Odsłon: 4673 Drukuj 
Międzynarodowy Bieg z Okazji Rocznicy Urodzin Jana Pawła II ...

20 maja dla kilku biegaczy NB, rozpoczął się dość wcześnie. O 8.00 zaplanowany był wyjazd do Skotnik na Międzynarodowy Bieg z Okazji Rocznicy Urodzin Jana Pawła II. Razem z uczniami gimnazjum i szkoły podstawowej wybraliśmy się wspólnie uczcić w najlepszy możliwie sposób ten dzień.

Na miejsce dotarliśmy ok. południa więc dzieciaki miały jeszcze czas poszaleć przed czekającą ich poważną rywalizacją. Pierwszy start zaplanowany był o 13.00. Przyjemność przekroczenia mety jako pierwsze miały dziewczynki do 3 lat. Dzielnie dopingowali je rodzice i genialni spikerzy na 100 metrowej trasie. Później kolejno startowali chłopcy do lat 3 również na 100m, dziewczynki i chłopcy w wieku 3-6. Dziewczęta i chłopcy ze szkoły podstawowej klas 1-2 rywalizowali na odcinku 200m, z klas 3-4 na odcinku 400 a klasy 5-6 ścigały się na 800m. Gimnazjaliści mogli wykazać się na trasie 1000m. Każdy startujący otrzymał oczywiście pamiątkowy medal. W prawie każdej grupie startowały zawodniczki i zawodnicy z Nysy i jakże mogło by być inaczej, osiągali świetne wyniki!

Po konkurencjach rozgrywanych na stadionie, przyszedł czas na te rozgrywane poza nim. Jako pierwszy odbył się marszobieg na odcinku 2,5km, który jako pierwszy pokonał Mateusz Borkowski. Jednak chyba największe i naprawdę zasłużone owacje zebrał zawodnik pokonujący trasę o kulach. Wyczyn ten wymagał naprawdę ogromnej odwagi i twardego charakteru.

Na koniec przyszedł czas na wykazanie się zawodników na znaczne dłuższej bo 13km trasie biegnącej malowniczo w górę i w dół. Startowało 536 osób. Większa część trasy wiła się asfaltem między domami. 18% trasy jak wyliczyli organizatorzy, była bosko ocienioną, leśną drogą.

Start na drodze przy stadionie. Godz. 16.00.. i poszli. Pierwsze kilometry spokojnie. Ale to cudowne słoneczko sprawia, że wyczekuje się tych 18% trasy w cieniu. Kąpiele słoneczne są przyjemne ale nie jak ma się do pokonania 13km w górę i w dół. Więc w kilku miejscach na trasie braciszkowie zakonni i ludzie życzliwi fundowali kąpiel cudownie chłodzącą ze zraszaczy i węży ogrodowych, podawali kubki chłodnej wody, ale dopingowali gorąco! I to do ostatniego zawodnika! Teraz tylko obiec studnie na palcu klasztornym i cała przyjemność od nowa! Druga połowa trasy i meta. A tam kolejna niespodzianka. Wbiegasz na ostatnie metry przed upragniona metą i za sprawą spikerów czujesz się jak zwycięzca! Jak by czekali właśnie na Ciebie. To był naprawdę przyjemny finisz.

Jak na taką trasę i tak piękna pogodę wyniki NB naprawę świetne:

Niemiec Daniel wpadł na metę z czasem 1.05.18, zaraz za nim Tomasz Kołodziej o centymetr przed Jarosławem Kleczą ale z tym samym czasem 1.06.31 i już mogli gratulować kolejnemu zawodnikowi NB bo Ryszard Tasarek właśnie wbiegał na metę z czasem 1.14.23. Tuż za nimi Emilia Dudek ze świetnym czasem 1.23.28. Chwilę po niej na metę wpadli Marzena Popławska i towarzyszący jej całą drogę Marek Pałetko z czasem 1.43.31.

Na koniec tradycyjnie wojskowa grochówka i... panie szofer gazu!

Taaaaaka impreza!!! Wracamy za rok!!

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

Międzynarodowy Bieg z Okazji Rocznicy Urodzin Jana Pawła II Skotniki - Kraków

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega