Nysa

Wtorek   17 Lipiec 2018   13:16:21

START Aktualności 2012 Nysanie na Maratonie Wrocławskim

Autor: Tomasz Kołodziej Środa,  19 Wrzesień 2012,  11:11 Odsłon: 9375 Drukuj

W niedzielę, 16 września, na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbyła się jubileuszowa - 30 edycja - Hasco-Lek Wrocław Maratonu. Na 3896 osób, które ukończyły bieg, dużą grupę stanowili zawodnicy z Nysy, w większości pasjonaci biegania z grupy biegowej ‘Nysa Biega’.

O godzinie 9 na trasę wyruszyli wózkarze. Minutę po nich wystartowali biegacze, którzy do pokonania mieli 42km 195m. Przy pogodzie sprzyjającej uzyskiwaniu świetnych wyników (ok. 15°C, lekkim wietrze) i płaskiej trasie przebiegającej ulicami Wrocławia, nysanie zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności i wytrwałości.

Najlepszy czas z nyskiej ekipy uzyskał Marek Pałetko, który z czasem netto 03:07:39, uzyskał bardzo wysokie 137 miejsce. Na 199 miejscu uplasował się Krzysztof Janik z czasem 03:13:55. Trzecim najlepszym nysaninem został Kamil Kędzierski, który zmagając się ze skurczami nóg, przekroczył linię mety na 329 pozycji z czasem 03:24:36. Na uwagę zasługują również rezultaty pozostałych zawodników, którzy wykazali się niezwykłą wytrwałością i uporem w walce z kolejnymi kilometrami maratonu.

2040 PĘDZIK Renata 04:12:47

2322 DZIEDZIŃSKI Tomasz 04:22:32 (debiut)

2508 KAMINSKI Bartosz 04:25:34

2663 DUDEK Emilia 04:29:34 (debiut)

2846 ŻARCZYŃSKI Łukasz 04:37:24

2858 PORĘBA Robert 04:37:26

2903 ŻÓŁKIEWICZ Wojciech 04:40:53

3350 DOWHOPOLUK Adrian 04:58:49

Zwycięzcą został Edwin Kirui z Kenii z czasem 02:15:32.

Bardzo dobra organizacja biegu, płaska trasa i gorący doping mieszkańców zachęcają do wzięcia udziału w następnej, 31 edycji Hasco-Lek Wrocław Maratonu. Bardzo mocno do tego namawiamy i serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów biegania do wspólnych treningów. Spotykamy się w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10 przy stawie Sekuta w parku miejskim.

Dla nyskiego biegania był to zdecydowanie dobry weekend. Dzień wcześniej, 15 września, w miejscowości Pasłęk (woj. warmińsko-mazurskie) rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000m. Nysanin Paweł Matner, reprezentujący obecnie AZS AWF Wrocław, po emocjonującej walce, wywalczył bardzo dobre 5. miejsce z wynikiem 31:26.20. Wygrał utalentowany 21-latek, zawodnik UKS Barnim Goleniów, Marek Skorupa, z czasem 30:00.58.