Pawłowiczki i Olesno - jeden dzień - dwa biegi

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Czwartek   03 Grudzień 2020   21:16:17

 START Aktualności 2012 Pawłowiczki i Olesno - jeden dzień - dwa biegi

Pawłowiczki i Olesno - jeden dzień - dwa biegi

 Autor: Tomasz Kołodziej Poniedziałek,  14 Maj 2012,  10:50 Odsłon: 5011 Drukuj 
Pawłowiczki i Olesno - jeden dzień - dwa biegi
Pawłowiczki i Olesno - jeden dzień - dwa biegi

W latach ubiegłych biegałem zarówno w Oleśnie (dwukrotnie) jak i w Pawłowiczkach (trzykrotnie). W tym roku biegi wypadły w kalendarzu tego samego dnia (sobota, 12.05.2012r.), ale o różnej porze - Pawłowiczki o 11:00, Olesno o 17:20. Wybór, gdzie wystartować był na tyle trudny, że postanowiłem zaliczyć obie imprezy.

XIII Bieg Herbowy (10 km) - Pawłowiczki - 12 maja 2012 roku

Jak dość powszechnie wiadomo to kameralna, koleżeńska impreza biegowa, nisko budżetowa, z fajną, piknikową atmosferą, sprawną organizacją i niską opłatą startową 20 zł. Pogoda nie dopisała - zimno (ok. 11 st. C) i deszcz, z tego też chyba powodu niska, nawet jak na Pawłowiczki, frekwencja - około 80 uczestników biegu. Trasa tego przełajowego biegu to 6 pętli po ok. 1.670 m, czyli standartowa dycha.
Wyniki:

Ryszard Tasarek - czas 42:10, 1 miejsce w kat M60

Osiągnąłem czas o blisko minutę lepszy od rezultatów z 2010 i 2011 roku.

XVII Oleskie Uliczne Biegi Pokoju (5 km) - Bieg o "Różę Olesna" - 12 maja 2012 roku

Biegi Pokoju w Oleśnie to wieloletnia tradycja, bardzo sprawna organizacja (Urząd Miejski w Oleśnie), z dużym rozmachem. Imprezę "wyprowadzono" z centrum miasta. Obecnie start-metę zlokalizowano na miejskim stadionie, przy którym znajduje się kompleks boisk "Orlik" i park wodny "Oleska Laguna". Obiekty te, łącznie, sprawdziły się bardzo dobrze jako zaplecze biegów. Trasa - to dwie pętle po 2,5 km asfaltowymi uliczkami osiedla domków jednorodzinnych. Pogoda - rozpogodzenia i 13 st. C - dla biegania idealna.

Bieg główny - frekwencja umiarkowana, bo 186 osób. Z uwagi na stosunkowo liczne i wysokie nagrody finansowe startują w Oleśnie znani i bardzo dobrzy zawodnicy.

Tym razem grupa biegowa Nysa Biega reprezentowana była przez 2 osoby, oto ich wyniki:

Wojciech Tasarek - 49 msc open, w kat. 16-29 - 19 msc/41, czas - 18:15

Ryszard Tasarek - 82 msc open, w kat. M60 - 1 msc/12, czas - 19:33

Dodam tylko, że w tym biegu wyraźnie odczuwałem "w nogach" wcześniejszą dychę w Pawłowiczkach. Czasy - rewelacja, ale... nie do końca, bo...jak ustaliłem według średniej z kilku pomiarów GPS, wyszło około... 4,7 km (i to zaliczam na jedyny minus dla organizatorów).

Wśród mężczyzn bieg wygrał Sawe Elisha Kiprotich (Kenia), przed Laszlo Toth’em (Węgry), Arturem Kozłowskim (Polska) i Marianem Blazinskim (Niemcy). Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Aleksandra Duliba (Białoruś), drugie Agnieszka Ciołek (podopieczna trenera Jacka Wośka), a trzecie Alena Berasniowa (Białoruś).

Po skonsumowaniu smacznego posiłku w towarzystwie Sawe i Laszlo (a co!) udaliśmy się w drogę powrotną do Nysy.

Ryszard Tasarek

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

Pawłowiczki i Olesno - jeden dzień - dwa biegi

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega