Półmaraton Dubrownik

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Wtorek   24 Listopad 2020   08:12:31

 START Aktualności 2018 Półmaraton Dubrownik

Półmaraton Dubrownik

 Autor: Paweł Opałka Piątek,  25 Maj 2018,  22:02 Odsłon: 2271 Drukuj 
Półmaraton Dubrownik

Ponad 2500 biegaczy wzięło udział w IV edycji Du Motion tj. Dniach Biegaczy w Dubrowniku. Poza Run The Wall (wyścigiem na słynnych murach miejskich), wyścigiem dla dzieci i charytatywnym biegu 5K (bieg na 5km), prawie 1000 biegaczy z całego świata przebiegło tegoroczny półmaraton w Dubrowniku. Pogoda była naprawdę gorąca (ok. 29 stopni), cieplejsza niż zwykle o tej porze roku, ale sądząc po komentarzach biegaczy, większość cieszyła się urokiem otoczenia gór, Adriatyku i całą imprezą. Ponad 600 wolontariuszy podczas biegu sprawiło, że wszystko przebiegło perfekcyjnie. Przekroczenie mety na historycznym placu zabytkowego miasta w Dubrowniku było z pewnością atrakcją dla wszystkich biegaczy!

Półmaraton w Dubrowniku miał być w moim wykonaniu biegiem na tzw. luzie bez założeń na dobry wynik. Myślę, iż podobne odczucia miało wielu biegaczy dla których spokojny bieg w otoczeniu historycznego miasta oraz morza był wytaczającym celem.

Organizacja całej imprezy biegowej była bardzo sprawna. W ramach pakietów startowych każdy biegacz otrzymał koszulkę, pakiet zniżek i wejściówek - m.in. darmowe zwiedzanie miasta zabytkowymi murami miejskimi, wejście do muzeum, przeprawę na wyspę Lokrum gdzie znajduje się rezerwat przyrody. Na trasie półmaratonu były liczne punkty żywieniowe, widoczne zabezpieczenie medyczne i policyjne. Trasa zaczynała się i kończyła w obrębie zabytkowej części miasta. Trasa ogólnie była płaska, asfaltowa z jedynym trudnym podbiegiem na końcowym kilometrze.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zawodnik Chorwacki Janez Maroevic z czasem 1:18:57.

Mój wynik to 33 miejsce open z czasem 1:37:17.

1
2
3
 Odsłon galerii: 1905 Obrazów: 3

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

Półmaraton Dubrownik

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega