POLSKA BIEGA -NYSA BIEGA -19.05.2012

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Środa   25 Listopad 2020   09:04:11

 START Aktualności 2012 POLSKA BIEGA -NYSA BIEGA -19.05.2012

POLSKA BIEGA -NYSA BIEGA -19.05.2012

 Autor: Tomasz Kołodziej Wtorek,  22 Maj 2012,  10:51 Odsłon: 9932 Drukuj 
POLSKA BIEGA -NYSA BIEGA -19.05.2012

Bieganie zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność . Wskazują na to rosnące z każdym rokiem ilości biegów masowych oraz liczby uczestników. Zauważa się biegających dla zdrowia ludzi w różnym wieku i o zróżnicowanym stopniu sprawności. I bardzo dobrze.

W tym roku odbyła się już 8. edycja akcji pod nazwą "Polska biega". W 723 miejscowościach do startu na dystansach różnej długości stanęło ponad 100 000 osób! Mamy w tym swój udział, ponieważ w do truchtania po parku w minioną sobotę 19.05. o godz. 10.00 udało nam się namówić 156 mieszkańców.

Trasa długości ok. 2 km prowadziła parkowymi alejkami. Do biegu przystąpili uczniowie nyskich szkół z opiekunami, rodzice z dziećmi (również w wózku), dorośli bez dzieci, panowie z brzuszkami, panie w spodenkach (czy też odwrotnie), emeryci, sąsiedzi, znajomi i kto tam się w parku pojawił . Park opanowała rozproszona grupa truchtaczy, pilotowana przez dzielnych jeźdźców na rowerach - zawodników MUKS Gim 2. Nad bezpieczeństwem uczestników akcji czuwała służba medyczna.

Do mety wszyscy zawodnicy dobiegli - lub też doszli- ale najważniejsze, że z uśmiechem na twarzy. W nagrodę każdy, kto pokonał dystans, otrzymał pamiątkowy dyplom. Brawa należą się wszystkim, ale pozwólcie, że w tym miejscu głośniej klaśniemy panu Antoniemu Paczce (lat 73) i jego żonie Elżbiecie oraz wszystkim tym dzieciaczkom, które mimo krótkich, małych nóżek dzielnie dotrzymywały kroku swoim rodzicom.

Organizatorzy nie spodziewali się tylu chętnych. Z przykrością musieli przekazać smutną wiadomość, że pamiątkowych koszulek dla wszystkich nie wystarczy. Otrzymali je ci, którzy jako pierwsi zapisali się do biegu.

Do organizacji akcji "Nysa biega" przystąpił Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Gim 2" Nysa pod dowództwem niestrudzonego Tomasza Kołodzieja, Urząd Miejski w Nysie oraz członkowie klubu miłośników biegania "NB". Podziękowania dla organizatorów, gratulacje dla uczestników - szkoda tylko, że gospodarze naszego miasta z nami nie biegli...

Zapraszamy do systematycznego truchtania. Przypominamy, że już 17 czerwca w naszym mieście odbędzie się II Bieg Nyski na dystansie 10 km. Szczegóły w zakładce "Bieg Nyski".

Emilia Dudek,

biegowo zakręcona od roku

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

POLSKA BIEGA -NYSA BIEGA -19.05.2012

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega