START Aktualności 2018 Runners Wordl Super bieg 2018

Autor: Ryszard Tasarek Czwartek,  17 Maj 2018,  20:37 Odsłon: 45 Drukuj

Cykl biegów górskich RUNNER’S WORLD SUPER BIEG 2018]

- bieg nr 1: III Półmaraton Górski i III Dziesiątka Staropolanki

- Polanica-Zdrój - 13.05.2018 r.

Runner’s Word Super Bieg to cykl biegów górskich organizowany od kilku lat - w bieżącym roku to 6 imprez biegowych: 13.05. - Polanica-Zdrój, 10.06. - Szklarska Poręba/Świeradów-Zdrój, 22.07. - Bielawa, 19.08. - Wisła, 9.09. - Wałbrzych, 6.10. - Świeradów-Zdrój. Na każdym z biegów są dwa dystanse do wyboru (półmaraton lub 10 km), w Bielawie dodatkowo Ultra Sowa na dystansie 53 km, a w Świeradowie tylko biegi alpejskie (15 km, 10 km i 2,7 km). Postanowiłem sprawdzić formę w biegach górskich i "rzutem na taśmę" zapisałem się na III Półmaraton Górski w Polanicy-Zdrój.

Miasteczko biegaczy (biuro zawodów, przebieralnie, depozyt, stoiska wystawców, scena - dekoracje, gastronomia - posiłek po biegu, sanitariaty) zostało zorganizowane tuż przy Domu Zdrojowym w Parku Zdrojowym, a obok Parku w samym centrum uzdrowiska usytuowano start i metę.

Pakiet startowy to koszulka techniczna i pierwszy tegoroczny numer dwumiesięcznika Runner’s World. Trasa ciekawa, bardzo urozmaicona, z wymagającymi podbiegami i zbiegami (między innymi wąskimi stromymi ścieżkami), ale szybka (bo spore odcinki szerokich leśnych duktów). Pierwsze blisko 10 km to głównie podbiegi w sercu Gór Bystrzyckich, potem w dół, choć około kilometra przed metą kilkusetmetrowy podbieg, a finisz to już z górki. Pogoda raczej sprzyjała, bo choć bardzo ciepło i słonecznie, to wietrznie i sucho. Na mecie medal i bufet (napoje, owoce, ciastka).

Dystans półmaratonu ukończyły 184 osoby, w tym 38 kobiet.

Na tym dystansie "rządził" Sobasteam - pierwsze miejsce zajął Jacek Sobas z bardzo dobrym czasem 1:20:27, a wśród kobiet wygrała Karolina Obstój - 1:38:54.

Mój wynik: Ryszard Tasarek - 70. miejsce open, 1. miejsce w kat. M65, czas 1:53:39, 99,3% biegu, 0,7% marszu.

Natomiast metę na dystansie 10 km osiągnęły 224 osoby, w tym 83 kobiety.

Dziesiątkę wygrał Krzysztof Jilek (37:04), 1. miejsce wśród kobiet zajęła Ewa Kowalska z czasem 48:44.

Na tym dystansie wystąpili nasi koledzy: bojowo nastawiony Stanisław Ludwa, który metę osiągnął na 144. pozycji z czasem 1:01:32 oraz rekreacyjnie nastrojony Paweł Droździk, który na mecie zameldował się na 169. pozycji (czas 1:04:42).

Podsumowanie: sprawna organizacja, klimatyczne miejsce, fajna atmosfera, bardzo ciekawa górska trasa, pudło w kategorii wiekowej - to sprawia, że spróbuję jeszcze choć jeden bieg z cyklu RWSB 2018 "wcisnąć" do mojego kalendarza biegowego...