Emil Zatopek

Nysa

Sobota   22 Wrzesień 2018   12:19:54

START Aktualności 2011 Szczytnicka Piątka - Wrocław

Autor: Ryszard Tasarek Czwartek,  27 Październik 2011,  16:38 Odsłon: 3051 Drukuj

Szczytnicka Piątka to jeden z czterech biegów rozgrywanych w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia w biegach długich, które mają wieloletnią historię. Trasa biegu to 4 pętle po 1.250 m, łącznie 5 km, alejkami Parku Szczytnickiego. Na zaplecze (biuro zawodów, szatnie, itp.) wykorzystywane są obiekty AWF przy ul. Witelona (hala wielofunkcyjna).

Pogoda znakomita, tzn. ...fatalna (do biegania) - pełne słońce, 31 st. C. Plusem była płaska i zacieniona (w większości) trasa o nawierzchni asfaltowej, a w części asfaltopodobnej i szutrowej.

Bieg ukończyło 181 uczestników, a wśród nich jedyny reprezentant naszej grupy biegowej Nysa Biega, Ryszard Tasarek, który zajął 55 miejsce z czasem 20:27 (nowy rekord życiowy).

Ciekawostką był udział w biegu Anny Ksok - najlepszej polskiej skoczkini wzwyż minionej dekady (rek. życ. 194 cm) - udział udany, bo z czasem poniżej 25 min. zajęła II miejsce w kat. K20. W biegu wziął udział m.in. trener naszych wybitnych biegaczy Kędziora i Leona - Jacek Wosiek, który zajął całkiem przyzwoite miejsce, dokładnie 100 pozycji za kol. Ryszardem, z czasem 26 i pół minuty;) Trener Jacek prowadził do mety uczestników akcji "Biegam Bo Lubię", którzy zaliczali swój pierwszy start w życiu.

Był to przedostatni sprawdzian naszego biegacza przed najważniejszą tegoroczną imprezą biegową - I Biegiem Nyskim - forma zwyżkuje...;)