VI BIEG KOGUTA Oława 16.06.2013r.

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Wtorek   24 Listopad 2020   06:51:31

 START Aktualności 2013 VI BIEG KOGUTA Oława 16.06.2013r.

VI BIEG KOGUTA Oława 16.06.2013r.

 Autor: Michał Lewandowicz Czwartek,  20 Czerwiec 2013,  06:42 Odsłon: 6503 Drukuj 
VI BIEG KOGUTA Oława 16.06.2013r.

No i stało się. Tak w głowach większości amatorów zaczyna się historia o przekroczeniu pewnego progu, zza którego już się nie wraca takim samym. W moim przypadku tą iskra zapalną była sympatyczna koleżanka ukrywającą się pod ksywą, " Becia", której udało się mnie namówić do wzięcia udziału w organizowanym w Oławie pod Wrocławiem VI Biegu Koguta. Za co oficjalnie DZIĘKUJĘ.

Zarażony przez ekipę "Nysa Biega" euforią zbliżających się zawodów również nie mogłem się doczekać tego dnia, choć moje nogi z czerwcowym przebiegiem oscylującym w okolicach 22km zdecydowanie nie chciały przyłączyć się do zabawy. Zegar tykał odliczając czas do dnia startu a na NB-ych pogaduchach toczył się bój o zawodników. Kierownik Rysiu z Kierowniczką Emilką, (która sprytnym zagraniem "na córki" wyeliminowała Becie w przedbiegu) kusili, co raz to nowszymi gadżetami i atrakcjami, którymi raczyć chcieli swoich pasażerów, sam start w zawodach stał się sprawą drugoplanową. Finał był taki, że w kipiącym testosteronem i aurą zbliżających się życiówek wozie Rysia pojechali: Jarosław Ciecieląg, Mirosław Więckiewicz, Wojciech i Ryszard Tasarek. Drugi wóz, z kanapeczkami z serkiem, podręcznym zestawem baniek mydlanych i uśmiechem na ustach dowodzony był przez familie Dudek. Przewodziła jej Emilka z radosnymi córkami Agnieszką i Julią, które zajmują się dokumentacją fotograficzną, służą pomocną ręką i uśmiechem dla całej ekipy. Zestaw ten uzupełniała Beata Stachura i debiutant Michał Lewandowicz. Gościnnie na występy i wsparcie grupy nyskiej z Dzierżoniowa dojechał Jerzy "Jorge" Słobodzian, który również reprezentował barwy NB i szerzył zarazę biegową, która i mnie dopadła przest.-wi.-jąc chyb.- jaki.ś k.-...pki. Spotkaliśmy również naszą-, bo pochodzącą z Nysy czołową Polską zawodniczkę reprezentująca barwy KS Pidryna Gdynia Sandrę Budzeń. Nie sposób również zapomnieć o " Nyskich Ślimakach", których honoru bronił Janusz Dobrzycki.

Po dojeździe na miejsce pogoda, co raz bardziej się stabilizowała z tym, że bardziej w kierunku opalania się nad wodą a nie biegu z wywieszonym językiem. Na starcie zebrała się spora grupa biegaczy i kilkanaście osób biorących udział w imprezie towarzyszącej, odbywającej się na tej samej trasie, uprawiających Nornic Walking.

Ostatecznie VI Bieg Koguta ukończyły 473 osoby. Z powodów trudnych warunków pogodowych nie udało się pobić rekordu trasy. Najszybszą kobietą była Halyna Shchensna-Radzikovska z czasem 42:15. Nasza Sandra przybiegła trzecia w swojej kategorii z czasem 47:34. Najlepszy mężczyzna zamknął trasę w 34:14 i był nim Jacek Sobas.

Reprezentanci Nysy ukończyli bieg z czasami:

Dla tych z Was, którzy nie pamiętają wszystkich liter alfabetu Morse’a link do ściągi ;)

pl.wikipedia.org/wiki/Kod_Morse%27a

Mam nadzieję, że konsekwencja w dążeniu do celu pozwoli Wam przeczytać całą relację. Miłego rozszyfrowywania :D

Pozdrawiam

Levan

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
 Odsłon galerii: 26706 Obrazów: 17

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

VI BIEG KOGUTA Oława 16.06.2013r.

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega