VII Półmaraton Kietrz & Rohov - Podejdź z sercem do serca ...

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Środa   25 Listopad 2020   09:01:06

 START Aktualności 2013 VII Półmaraton Kietrz & Rohov - Podejdź z sercem do serca - Europa bez granic - 8 czerwca 2013

VII Półmaraton Kietrz & Rohov - Podejdź z sercem do serca - Europa bez granic - 8 czerwca 2013

 Autor: Emilia Dudek Niedziela,  09 Czerwiec 2013,  18:37 Odsłon: 5182 Drukuj 
VII Półmaraton Kietrz & Rohov - Podejdź z sercem do serca ...

W tym roku powtórzyliśmy wypad do Kietrza, aby potułać się - to dobre słowo - wśród tych pagórków leśnych, pośród łąk zielonych, wśród pól malowanych zbożem rozmaitem, gdzie dzięcielina... Rozkosznie, bez parcia na sukces i w myśl reklamy sponsora - Artresanu: "BO O TO CHODZI, BY RUCH CI NIE SZKODZIŁ"

Po pierwsze:

Wyjechaliśmy wcześnie, bo lubimy przekąsić coś niewielkiego przed biegiem, zwłaszcza, jeżeli są to kołacze z serem lub makiem popijane kawą lub herbatą. No i miejsce parkingowe blisko bazy - bezcenne.

Po drugie:

Nie staliśmy w kolejce do rejestracji, bo... byliśmy wcześnie. I dobrze. Widok kolejki z około godziny przed startem baaaardzo nam się nie podobał.

Po trzecie:

Rzadko spotykany pakiet startowy: koszulka techniczna, plecak, torba na zakupy, dywanik łazienkowy, piwo, izotonik, czekolada, katalog New Balance z talonem na 15% zniżki na produkty w sklepie, kalendarz 2014, próbka artresanu. Dodatkowo losowanie zestawu dywaników do auta. Nasz kwartet wybrał "pusty los" x 4. Wiemy dlaczego. Co 5 los wygrywał.

Po czwarte:

Świetna baza dla biegaczy - nocleg na sali, pasta party, porządne szatnie, węzeł sanitarny z zanikającą ciepła wodą, stołówka, depozyt. Można było też skorzystać z gorącego prysznica na terenie przyszkolnej pływalni.

Po piąte:

Po biegu - na mecie 1,5 l wody mineralnej, a za talonik porcja smacznej grochówki, kiełbaska z rożna z pieczywkiem, woda mineralna. I oczywiście Idee Kaffee. Inne smakołyki - odpłatnie. W dodatku pyszszszszne! - Jarek coś o tym wie.

Po szóste:

Gustowny medal upamiętniający 35. rocznicę pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

Po siódme:

Trasa, na której nie dało się nudzić. Podbieganie- zbieganie, kawałek prostej po asfalcie, fragment po drodze szutrowej wśród czeskich pól, przez wioski polskie i czeskie. Zwiedzanie okolicy za granicą naszego kraju bez jakiegokolwiek dokumentu w kieszeni. (CTRL+C i CTRL+V z poprzedniego roku :)

Po ósme:

Maglowanie mięsiorów przed startem i po biegu czynione sprawnymi "ręcyma" studentów PWSZ z Raciborza. Skorzystano, podziękowano. Się żyje.

Po dziewiąte:

Pogoda inna niż rok temu - dziś słońce, lekka duchota w powietrzu, choć przy znośnej temperaturze 19 st. C. i wietrze 5km/h.

Po dziesiąte:

Podium nie dla nas, zachowaliśmy się bardzo grzecznie. W biegu iście rekreacyjnym zanotowaliśmy jakieś mało znaczące czasy i miejsca; wystąpili: Mirek Więckiewicz, Ryszard Tasarek, Tomasz Kołodziej, Emilia Dudek (jakie zasługi, taka kolejność). Gdy piszę te słowa, nigdzie nie ma jeszcze wyników oficjalnych.

Mniej miłe - nie wylosowaliśmy ani dwuosobowego pobytu nad morzem na 7 dni, ani telewizora - KOLOROWEGO w dodatku!, ani tableta, ani świecznika.

Po jedenaste:

Jedenastego punktu nie ma. Po raz drugi w historii startów NB najwyższa nota dla kietrzańsko-rohowskiej imprezy to 10. Podziękowania dla pana Andrzeja Wójtowicza, jego ekipy polsko-czeskiej i ogromnej rzeszy młodych wolontariuszy za imprezę, która pozwala wierzyć, że RAZEM MOŻNA ZROBIĆ WIELE...

P.S. Ciągle pytają, dlaczego nie ma u nas biegu. W Oławie chyba pobiegniemy w koszulce bez napisu "Nysa".

P.S nr2 - rzecznik prasowy klubu NB, niejaki Ryszard T., udzielił obszernego wywiadu miłej pani z Radia Głubczyce. Zgadnijcie, czy pytała o bieg w Nysie...

edu

1
2
3
4
 Odsłon galerii: 6604 Obrazów: 4

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

VII Półmaraton Kietrz & Rohov - Podejdź z sercem do serca - Europa bez granic - 8 czerwca 2013

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega