WROCŁAW - 3.10.2015 - I Bieg Uniwersytetu Medycznego czyli BUM ...

przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Czwartek   19 Lipiec 2018   20:47:31

START Aktualności 2015 WROCŁAW - 3.10.2015 - I Bieg Uniwersytetu Medycznego czyli BUM - 10 km

WROCŁAW - 3.10.2015 - I Bieg Uniwersytetu Medycznego czyli BUM - 10 km

Autor: Jerzy Słobodzian Piątek,  16 Październik 2015,  18:06 Odsłon: 1189 Drukuj

Na sportowe rozpoczęcie roku akademickiego władze uczelni wymyśliły BUM. Biuro zawodów, start, meta i całe zaplecze znajdowały się na terenie Szpitala Akademickiego przy ul. Borowskiej. Do biegu zgłosiło się ok. 800 osób, ostatecznie bieg ukończyło 599 biegaczy. Klasyfikacje dodatkowe: pracowników UM, pracowników Ak. Szpitala Klinicznego, studentów, lekarzy.

Trasa płaska z bardzo licznymi zakrętami. Temperatura ok.17 stopni, lekki wiaterek, słonecznie. Organizatorzy gwarantowali nagrody rzeczowe więc zawodowych biegaczy na starcie nie było. Atmosfera piknikowa, integrująca środowisko medyczne. Za organizację biegu odpowiadała firma Wroactiv , z czego wywiązała się bardzo dobrze.

Bieg potraktowałem jako ostatni sprawdzian przed maratonem w Poznaniu. Wynik wyszedł dobry - czas 38:13 napawał optymizmem. Open 19 msc, M-40 - 3 msc. Wśród lekarzy zająłem 2 msc.na ok. 70 startujących. Mimo, że nie było nagród pieniężnych tylu nagród jeszcze nie zdobyłem w żadnym biegu /między innymi pulsometr Polar za ok. 450 zł/. Polecam bieg za organizację i fajną atmosferę.