XIV TOYOTA PÓŁMARATON WAŁBRZYCH

Jeśli chcesz biegać,
przebiegnij kilometr...
Jeśli chcesz zmienić
swoje życie,
przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Środa   25 Listopad 2020   06:19:00

 START Aktualności 2013 XIV TOYOTA PÓŁMARATON WAŁBRZYCH

XIV TOYOTA PÓŁMARATON WAŁBRZYCH

 Autor: Tomasz Kruk Niedziela,  13 Październik 2013,  10:36 Odsłon: 4554 Drukuj 
XIV TOYOTA PÓŁMARATON WAŁBRZYCH

Dnia 25.08.2013 gdy większość ludzi z Nysy pojechała na bieg transgraniczny do Głuchołaz ja wybrałem się do Wałbrzycha na półmaraton po części dlatego, że czytałem iż jest to fajny bieg, a po części z sentymentu do tego miasta, bo tam studiowałem. Pogoda tego dnia jak na tę porę roku była bardzo korzystna do biegania, trasa była dobrze zabezpieczona i oznakowana, z atestem, były baseny z wodą, a także natryski ustawione tak, że jak ktoś nie miał ochoty na kąpiel, to nie musiał omijać ich szerokim łukiem. Na mecie wszystko na właściwym poziomie: ładny medal, sporo jedzenia, woda, herbata, ciasto i kawa. Meta była na rynku, i co miło mnie zaskoczyło to to że można było moczyć nogi w fontannie, woda była zimna i taka kąpiel była super na zmęczone łydki. Straż Miejska była zajęta zabezpieczaniem trasy i mandatów nie wlepiali, ani nie czepiali się. Po udekorowaniu zwycięzców odbyło się losowanie nagród;sprzęty AGD, aparaty, radia, telewizor i na koniec czerwona Toyota. Szczęśliwym zwycięzcą okazał się jakiś starszy pan który ze łzami w oczach wyznał, że biega od wielu lat, i zaliczył mnóstwo biegów, ale jeszcze nigdy nic nie wygrał. Żeby nie było zbyt pięknie to trzeba też wspomnieć, że w formularzu zgłoszeniowym nie było pola do wyboru koszulki, i zamówili tak jak uważali, w efekcie czego dla tych co przyszli późno (i mnie) zostały tylko męskie M, i niewiele większe damskie L.

Trasa liczyła 3 pętle w dość pagórkowatym terenie ulicami miasta z licznymi fajnymi podbiegami i jeszcze fajniejszymi zbiegami w dużej części pod drzewami ( Wałbrzych to bardzo zielone miasto).

Zawody ukończyło 958 osób, wygrali dwaj biegacze z Eldoret (kto czytał "Dogonić Kenijczyków" to wie gdzie to jest, a kto nie czytał to pewnie się już domyślił), za nimi Ukrainiec, a potem Polacy. Jednym z zawodników był też Prezydent Miasta Wałbrzych będący też jednym z organizatorów.

Wyniki ludzi z Nysy:

PASIEKA Maciej 01:42:36 m 269 M25 - 35

HARTMANN Jerzy 01:43:48 m 297 M50 - 12

KRUK Tomasz 01:44:10 m 307 M35 - 56

WOJEWÓDKA Robert 01:56:07 m 578 M45 - 44

JACYSZYN Jacek 01:57:31 m 611 M30 - 111

Podsumowując uważam te zawody za warte polecenia i jeśli w przyszłym roku nie pokryją się w czasie z innymi bliższymi zawodami, to można by pojechać razem w większym gronie.

ps. Przepraszam, że tak późno napisałem relację, ale na pogaduchach przeczytałem, że ktoś inny miał napisać, ale skoro nie napisał, to zrobiłem to ja bo to dobry bieg był.

DODAJ KOMENTARZ

Mapa serwisuNewsletterKontaktFormularz kontaktowyPolityka prywatności

XIV TOYOTA PÓŁMARATON WAŁBRZYCH

Copyright © 01-01-2009 Nysa Biega