Emil Zatopek

Nysa

Niedziela   23 Kwiecień 2017   09:01:50

START Aktualności 2016 38 PZU Maraton Warszawski

Autor: Mirosław Wierzbicki Środa,  05 Październik 2016,  20:13 Odsłon: 463 Drukuj

Był to mój drugi bieg na dystansie 42,195 km, który odbył się 25 września w Warszawie.

Cel jaki sobie założyłem na ten bieg nie udało mi się osiągnąć ale nie załamujemy się bo, życiówka została poprawiona o kilka minut. Trasa maratonu przebiegała przez piękne miejsca naszej stolicy jednak nie można powiedzieć, że była ona dzięki temu łatwiejsza. Do trzydziestego kilometra udawało mi się trzymać tempo na 3:37 jednak to co się stało już później czyli definitywny brak mocy pozwoliło mi tylko na pokonanie mety z czasem 03:54:21 i miejscem 2296 na prawie 6 tysięcy uczestników. Ponadto brałem również udział w dodatkowej klasyfikacji (służby mundurowe) gdzie uplasowałem się na 124 miejscu na 249 zawodników.

Niedosyt lekki pozostał ale to jeszcze bardziej nakręca do działania, a kolejny maraton już niedługo więc może tam się uda zabawa w uda.

Na koniec muszę jeszcze tylko dodać, że najmłodszy członek mojej rodziny mój synek Borys również wystartował podczas naszego pobytu w Warszawie w swoim pierwszym Mini Maratonie tzw. Biegu Krasnala i zajął 112 miejsce na 330 startujących dzieci z czasem 01:04:78 pokonując dystans 200 metrów.