XXX Jubileuszowy Krapkowicki Bieg Uliczny - Krapkowice - ...

przebiegnij maraton.

Emil Zatopek

Nysa

Sobota   08 Lipiec 2017   04:34:32

START Aktualności 2012 XXX Jubileuszowy Krapkowicki Bieg Uliczny - Krapkowice - 1.05.2012 r.

XXX Jubileuszowy Krapkowicki Bieg Uliczny - Krapkowice - 1.05.2012 r.

Autor: Tomasz Kołodziej Czwartek,  03 Maj 2012,  10:35 Odsłon: 3373 Drukuj

Pogoda zdominowała tegoroczną jubileuszową, bo już XXX edycję, Krapkowickiego Biegu Ulicznego na dystansie 10 kilometrów. Było bardzo gorąco (trochę ponad 30 st. C w cieniu i około 50 st. na słońcu), a trasa bardzo uboga w miejsca nienasłonecznione. Pogoda sprzyjała, zatem, Kenijczykom - mieli prawie jak "w domu" - zajęli trzy pierwsze miejsca, wygrał Julius Lagat z czasem 31:02. Trzy kolejne miejsca zajęli Ukraincy.

Biegi w Krapkowicach to impreza dobrze przygotowana i przeprowadzona: trasa ciekawa i urozmaicona (posiada atest PZLA), właściwie zabezpieczona, dobre zaplecze socjalne, sprawnie prowadzone nagradzanie i losowanie nagród (z okazji jubileuszu w puli było 30 ciekawych nagród), fajny medal. Warunki atmosferyczne nie sprzyjały biegaczom, a szczególnie tym, którzy nie wzięli "poprawki na pogodę" - było sporo zasłabnięć, omdleń, kilka (sześć) osób wymagało pomocy szpitalnej.

Wśród 559 uczestników, którzy ukończyli bieg (rekord frekwencji) nie zabrakło biegaczy z grupy biegowej Nysa Biega - oto ich osiągnięcia:

Emilia Dudek - 398 miejsce open, w K40 - 13/23, czas 56:43

Ryszard Tasarek - 144 miejsce open, w M60 - 6/27, czas 45:47

Paweł Niewiadowski - 414 miejsce open, w M30 - 123/144, czas 58:09

P.S. Udział w Biegu to również okazja do spotkań ze znajomymi. Do jednego ze "spotkań" doszło na trasie (około 7 km). Otóż wtedy wyprzedził mnie, dość niespodziewanie, znany trener Jacek Wosiek i... tak już zostało do mety (przewaga blisko minutę). Skąd u Niego taka odporność na upał? Może jacyś afrykańscy przodkowie? (sylwetki po przodkach nie przejął);)